Úvod » Aktuality » Zůstali jsme před branami finále

Zůstali jsme před branami finále

Ve čtvrtek 28. ledna jsme se s basketbalovou reprezentací Gymnázia Jaroslava Žáka zúčastnili kvalifikace o republikové mistrovství v Nymburku. Pan učitel Lášek vybral osm studentů ze třetích a čtvrtých ročníků. Do Nymburka jsme dorazili po deváté hodině, a jelikož náš první zápas začal až v poledne, měli jsme spoustu času, abychom se připravili jak fyzicky, tak psychicky. V prvním utkání jsme nastoupili proti libereckému výběru. Papírově jsme měli navrch, a tak jsme do zápasu vešli s lehkostí a podařilo se nám vybudovat pohodlný patnáctibodový náskok. Díky výraznému vedení mohli nastoupit i hráči z lavičky, kteří po celý turnaj tvořili úžasnou psychickou podporu. Ke konci zápasu jsme si mohli dovolit okouzlit diváky riskantními přihrávkami a parádními koši.

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti Nymburku. Hrálo se o postup. Buď my, nebo oni. V nymburském výběru byli pouze aktivní basketbalisté, takže jsme museli spoléhat na to, že se náš tým dokáže vyburcovat k úctyhodnému výkonu. Zápas začal a mně se podařilo trefit tři rychlé koše, které soupeře zaskočily. První čtvrtinu jsme vedli a soupeř nám nestačil. Na začátku druhé čtvrtiny jsem si však zranil koleno tak, že už jsem nemohl pokračovat ve hře. Soupeř vycítil pokles sebedůvěry v našem týmu a začal atakovat koš. Moji spoluhráči však odvedli velmi bojovný výkon a dokázali se soupeřem udržet krok. Bohužel jsme o deset bodů prohráli, ale ze zápasu jsme neměli špatný pocit, protože jsme do něj vložili vše.

Tímto bych chtěl poděkovat panu učiteli Tomáši Láškovi za motivaci a trpělivost, kterou prokazoval po všechny čtyři roky, co s námi jezdí na sportovní akce. Rád bych ještě uvedl jména všech svých spoluhráčů: Jan Cejnar, Vít Paclík, Lukáš Souček, Martin Jecha, Jakub Všetečka, Filip Krám a Aleš Hlavnička.

Vojtěch Mráz, kapitán týmu