Úvod » Prezentace předmětů » Tělesná výchova » Soutěže » V BASKETBALU PATŘÍME MEZI ELITU

V BASKETBALU PATŘÍME MEZI ELITU

27.-28. ledna se v Jindřichově Hradci uskutečnilo republikové finále v basketbalu 3×3. Díky vítězství v krajském kole jsme tak získali právo účasti za Královéhradecký kraj. Turnaje se účastnilo celkem 16 chlapeckých a 16 dívčích družstev. Každá kategorie byla tedy rozdělena do 4 skupin po 4 družstvech. V každé skupině se hrálo systémem „každý s každým“.

Los pro základní skupinu pro nás nebyl zrovna příznivý, jelikož nám přisoudil Gymnázium M.Lercha Brno – vítěze republikového finále v basketbalu 2013 z Klatov, domácí Gymnázium Jindřichův Hradec a nevyzpytatelné Gymnázium Domažlice.

GYMNÁZIUM JINDŘICHA ŠIMONA BAARA DOMAŽLICE – GYMNÁZIUM A SOŠ JAROMĚŘ               11:16

(Mráz 6, Cejnar 6, Paclík 4)

Hned do prvního utkání naší skupiny jsme vstoupili velmi aktivně a soupeři jsme odskočili o 8 bodů.  Domažličtí však několika úspěšnými pokusy za 2 body zápas zdramatizovali. Závěr utkání si však naši reprezentanti zkušeně pohlídali, zejména díky Janu Cejnarovi a jeho velké úspěšnosti při doskoku.

GYMNÁZIUM A SOŠ JAROMĚŘ – GYMNÁZIUM MATYÁŠE LERCHA BRNO              10:20

(Cejnar 4, Mráz 3, Paclík 2, Jecha1)

Proti silnému brněnskému celku jsme nastoupili jako outsideři a papírové předpoklady se zanedlouho potvrdily. Brněnští, vedeni 208 cm vysokým pivotem z Mattoni NBL, byli celý zápas lepším týmem a zaslouženě zvítězili.

GYMNÁZIUM A SOŠ JAROMĚŘ – GYMNÁZIUM VÍTĚZSLAVA NEZVALA J. HRADEC              17:10

(Mráz 11, Cejnar 4, Paclík 2)

Proti domácím jsme nastoupili s velkou chutí a k vidění byl velmi pohledný basketbal z obou stran. Zápas byl velmi vyrovnaný. Rozuzlení přišlo asi 3 min před, když se Vojtěch Mráz trefil v krátkém rozmezí dvakrát za dva body a posunul tak vítězství na naši stranu. Velkou zásluhu na našem vítězství má i Vít Paclík, který skvěle uhlídal reprezentačního rozehrávače v dresu jindřichohradeckých.

GYMNÁZIUM A SOŠ JAROMĚŘ – SPŠSE A VOŠ LIBEREC   18:4

(Cejnar 8, Mráz 6, Paclík 4)

Druhé místo ve skupině nám zajistilo lehčího soupeře v předkole čtvrtfinále. Tímto soupeřem byla průmyslovka z Liberce. Již od úvodních minut byla patrná naše herní i bodová převaha, a tak jsme mohli již v průběhu utkání v klidu koncentrovat na čtvrtfinále.

GYMNÁZIUM NYMBURK – GYMNÁZIUM A SOŠ JAROMĚŘ           19:13

(Cejnar 8, Paclík 4, Mráz 1)

Čtvrtfinále s Nymburkem bylo z pohledu nezaujatého diváka velmi pohledné. Hrál se rychlý dynamický basketbal, plný pěkných kombinací a efektních zakončení. Nymburští se hned v úvodu utkání ujali pětibodového vedení, které se snažili držet. I přes mohutný tlak v závěru zápasu se nám však již nepodařilo utkání otočit v náš prospěch. Odměnou ale bylo velké uznání diváků, kteří všem aktérům zápasu mohutně aplaudovali.

V konečném zúčtování jsme obsadili na republikovém finále 8. místo, což jednoznačně dokazuje, že ve sportu pod vysokými koši patříme mezi republikovou elitu. V turnaji jsme prohráli pouze 2 zápasy a to oba se soupeři, kteří se umístili na 1. a 3. místě. Hráčům děkuji za předvedené výkony a skvělou reprezentaci školy i města.

Gymnázium a SOŠ Jaroměř na RF reprezentovali: Vojtěch Mráz (2.A), Jan Cejnar (Sexta), Martin Jecha (Sexta) a Vít Paclík (Kvinta)

 

Naše utkání si můžete pustit ze záznamu na internetové televizi www.tvcom.cz

Jaroměř – Domažlice 27.1.2014; hřiště č.1 (čas 2:00,00)

Jaroměř – J.Hradec 27.1. 2014; hřiště č.1 (čas 5:16,00)

Jaroměř – Brno 27.1. 2014; hřiště č.2 (čas 1:58,00)

Jaroměř – Liberec 28.1. 2014; hřiště č.1 (čas 00:59,00)