Úvod » Prezentace předmětů » Biologie » Úspěchy v krajských kolech Biologické olympiády v kategoriích A a B

Úspěchy v krajských kolech Biologické olympiády v kategoriích A a B

Během dvou pátků po sobě se v Hradci Králové uskutečnila krajská kola Biologické olympiády pro kategorie A (3. a 4. ročníky středních škol) a B (1. a 2. ročníky středních škol). V obou kategoriích měla naše škola soutěžící, kteří bojovali s těmi nejlepšími v královéhradeckém kraji hned v několika biologických disciplínách ( test, poznávání rostlin, poznávání živočichů, poznávaní speciální, 3 praktické úlohy). Tématem letošního ročníku, které spojovalo všechny disciplíny, bylo „Láska, sex a něžnosti v říši živočichů a rostlin“.

V krajském kole v kategorii A, konaného 5.4.2013 na Universitě Hradec Králové, naši školu reprezentovaly Veronika Palkovičová a Sabina Poláková (obě z oktávy), které se umístily na 22. a 27. místě s úspěšností 55% a 53,1%.

V krajském kole v kategorii B, které se konalo 12.4.2013 na Gymnáziu B. Němcové v Hradci Králové, studentka Petra Mačková (sexta) obsadila krásné 10. místo s úspěšností 59,6% a titul úspěšný řešitel jí unikl o pouhé 0,4%.

Všem třem studentkám děkujeme za reprezentaci naší školy, gratulujeme k místění a přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích, které je ještě v tomto roce čekají.