Úvod » Prezentace předmětů » Výtvarná výchova » Exkurze » Úpice bratří Čapků 2014 – K. Křížová

Úpice bratří Čapků 2014 – K. Křížová

Úpice bratří Čapků 2014 – K. Křížová

      Ve čtvrtek 29. 5. se šestice našich studentů sekundy vypravila na slavnostní vyhlášení výsledků literární a výtvarné soutěže pod názvem „Úpice bratří Čapků“. V loňském roce jsme se zúčastnili pouze literární části (úspěšně), a tak jsme se tentokrát pokusili dobýt vavříny i na poli výtvarném.

      Letošní ročník byl tak trochu výjimečný – již podvacáté mohli žáci 6. – 9. tříd (a odpovídajících ročníků osmiletého gymnázia) soutěžit o nejlepší práce z oboru poezie, prózy a výtvarného umění. Hlavním tématem byla třetí z Deva-tera pohádek Karla Čapka – Pohádka ptačí, bylo možné ale posílat i práce na volné téma. Letos poprvé si soutěžící mohli sami navrhnout i obálku sborníku.

      Soutěže se zúčastnilo celkem 23 škol se 347 příspěvky. My jsme se nenechali zahanbit a v tak velké konkurenci jsme ve své kategorii obsadili dvě třetí příčky (ze čtyř literárních prací se dvě umístily na medailové pozici!). V části výtvarné pro nás dokonce museli vytvořit speciální kategorii – jako jediní ze všech  jsme totiž získali čestné uznání, a to za velkolepý projekt, který vymyslela paní Stejskalová a vytvořili studenti sekundy. Porotci tvrdili, že tak velkou práci tam ještě nikdy neměli!

      Nezbývá, než pogratulovat všem oceněným, poděkovat celé třídě (sekundě) za její úsilí a popřát do dalších ročníků soutěže spoustu skvělých nápadů.

Literární část – Pohádka ptačí : 3. místo – Anna Brendlová

                         Volné téma:      3. místo – Martin Svoboda

Výtvarná část – Pohádka ptačí:  čestné uznání – třída sekunda

                                                                                                 Kamila Křížová