Úvod » Prezentace předmětů » Španělský jazyk » Soutěže » Španělské a Latinskoamerické jídlo: La comida española y latinoamericana :-)

Španělské a Latinskoamerické jídlo: La comida española y latinoamericana :-)

V pondělí 6. květen 2019 proběhl na naší škole druhý ročník pilotního projektu druhých cizích jazyků zaměřeného na tradiční španělsky a latinskoamericky speciality, dezerty a typické nápoje..

Na úvod, každy španělském týmu žáci představili a zároveň soutěžili s patatas bravas, churros con chocolate, tarta de fresas, burritos, tortilla de patatas a různé druhy pikantních omáček, cuba libre a sangría.

Žáci 2.A ročníků připravovali dané speciality z španělsky mluvících zemí, které posléze prezentovali. Vše posuzovala odborná komise ve složení: pan ředitel: Mgr. Karel Hubner, zástupce ředitel: Mgr. Petr Horak a pani učitelka: Mgr. Lenka Fibigerová. Pro porotu bylo tak těžké vybrat nejlepší, kteří si nakonec odnesli ceny! Hodnotila se náročnost zpracování, prezentace a samozřejmě chuť.

Žáci nás opět překvapila svými kulinářskými schopnostmi, vybrat ty nejlepší bylo téměř nemožné, a tak jsme nakonec o vítězích hlasovali všichni společně. Nejvíce hodnocení získali kuchařského dua Vendula Petráčková a Karolina Šebestová (Torta de fresas) a 2. misto obsadili Jan Šímek a Jakub Tichý (Burritos).

Poděkování patří úplně všem zúčastněným. Byla to povedená akce s více než povedenými výrobky, která předvedla, jak dělat španělštinu netradičně 

Moc se těšíme na další ročník 🙂

.