Úvod » Prezentace předmětů » Výpočetní technika » Výuka » Soutěže 2012/2013

Soutěže 2012/2013

  • Mezinárodní výtvarná soutěž POD MODROU OBLOHOU

      Téma letošního ročníku je MŮJ SEN

Soutěž pro nižší gymnázium. Předmětem soutěže je tvorba obrázku v programu Malování (součást OS typu Windows). Na webu soutěže naleznete „návod“ a prezentace předešlých vítězných prací.

Hotové obrázky odevzdejte do 15. 2. 2013 na email: vosahlova@goajaro.cz

Podrobnosti na:www.podmodrouoblohou.cz

  • BOBŘÍK INFORMATIKY – 5. ročník

Soutěž pro nižší i vyšší gymnázium.

Vyzkoušejte si soutěžní test z minulých ročníků nanečisto!

KATEGORIE DEN
SENIOR PONDĚLÍ 12.11.
JUNIOR ÚTERÝ 13.11.
KADET STŘEDA 14.11.
BENJAMIN ČTVRTEK 15.11.
Přihlašujte se
v kabinetě IKT v přízemí

Soutěž probíhá na školách, u počítačů. Každý soutěžící dostane elektronický test s 15 otázkami, odpovídá nejčastěji zaškrtáváním možností. Délka testu je 40 minut. O jaké jde úlohy, si lze udělat představu z některého archívního testu.

Test obsahuje otázky lehké, střední a těžké. U těžších otázek lze za správnou odpověď získat více bodů. Za nesprávnou odpověď se naopak body strhávají. Pokud soutěžící na otázku neodpoví, neztrácí žádné body.

Po skončení testu se soutěžící ihned dozví, kolik bodů získal, které úlohy odpověděl správně a zda bobříka ulovil.

  • JÁMA LVOVÁ

Jáma lvová je korespondenční soutěž na pomezí matematiky a informatiky. Skládá se ze tří kol, v každém z nich na Vás čeká 5 záludných úloh. Soutěž je rozdělena na dvě věkové kategorie, starší (8. a 9. třída) a mladší (6. a 7. třída), zúčastnit se však mohou řešitelé i z nižších tříd.

Zadání ke stažení zde.

Více informací na: www.jamalvova.cz

Pro 12 řešitelů z každé kategorie (dohromady tedy 24) je připraven letní tábor, jenž se bude konat o letních prázdninách 2013 a který je zcela zdarma! Na tábor může jet každý řešitel, který zašle přihlášku, ale přednost mají ti s lepším umístěním v soutěži. První kolo třetího ročníku začíná 1.10.2012. Další kola budou následovat vždy s odstupem přibližně dvou měsíců.

Každou úlohu piš na samostatný arch papíru A4 (různé úlohy opravují různí lidé) a u horního okraje napiš své jméno, školu a číslo úlohy. Nevejde-li se řešení úlohy na jeden list, všechny listy přehledně očísluj.

Svá řešení zasílejte na poštovní adresu

Odbor vnějších vztahů – Jáma lvová
Rektorát ČVUT
Zikova 4
166 36 Praha 6