Úvod » Prezentace předmětů » Biologie » Sexta v záchranné stanici handicapovaných živočichů

Sexta v záchranné stanici handicapovaných živočichů

Ke konci minulého školního roku 2011 / 12 jsme v rámci cvičení z biologie navštívili záchrannou stanici handicapovaných živočichů v Jaroměři.

http://www.jarojaromer.cz/stanice.html.

Studenti třídy sexta, kteří většinu učiva z biologie věnovali zoologii, se mohli na vlastní oči přesvědčit o významu ochrany přírody v praxi. Lokální činnost neziskového charakteru mnohdy více přispívá dobré věci a náklonnosti studnentů k přírodě než megalomanské projekty, ve kterých se utápí obrovské finanční částky mnohdy velmi sporně investované.

Stanicí nás provedla moje kolegyně Mgr. Olina Mílová, která se přes vystudovanou školu výuce přírodovědy nevěnuje, ale její učitelské geny při výkladu velmi kladně bodovaly.

Když jsem o prázdninách na kole objížděl Máchovo jezero a dorazil do Ralska, kde podobnou stanici mají, byla jim Jaroměř dobře známá právě touto aktivitou.

Na závěr přeji stanici a jejím zaměstnacům mnoho sil a výdrže v této bohulibé činosti a Vám, milí studenti, doporučuji abyste se šli se svými kamarády také podívat. A přidávám, že malý finanční obnos zvířecí pacienty a chovance stanice nikdy neurazí!

Mgr. Pavel Šimek

sexta 3

 

sexta 2

sexta 1