Úvod » Prezentace předmětů » Španělský jazyk » Výuka » Rodilý mluvčí v hodinách španělštiny: Jacobo Silva Pulgarin z Kolumbie :-)

Rodilý mluvčí v hodinách španělštiny: Jacobo Silva Pulgarin z Kolumbie :-)

Ve středu 12. června jsme měli návštěvu studenta z Kolumbie jménem Jacob, který absolvuje semestr na univerzitě v Hradci Králové. Mluvil o Kolumbii a jejích tradicích. Žáci sexty a septimy naší školy byli z návštěvy nadšeni. Zde jsou některé komentáře našich studentů:

Adela Menclová (sexta): Dnes nás na hodině španělštiny navštívil rodilý mluvčí z Kolumbie. Povídal nám o Kolumbijských tradicích, přírodě, kultuře a kuchyni. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých a nových informací o Kolumbii a životě v ní. Poté se nám také svěřil o svém životě v Kolumbii a odpověděl na pár našich otázek. Tuto hodinu jsme si všichni moc užili, byl to skvělý zážitek a obohacení naší slovní zásoby.

Dorota Macková – Anna Svobodová (septima): Ve středu 12.6. naší školu navštívil mladý Kolumbijec Jakob. Třídám španělštinářů přednesl prezentaci o Kolumbii a její kultuře. I když jsme chvilkami měli problém rozumět, Jakob se snažil mluvit pomalu a zřetelně. Navíc s pomocí pana učitele Miguela jsme se vždy pochopili. Na konci jsme měli prostor pro dotazy a navíc i možnost si s ním popovídat. Poznali jsme novou kulturu a tradice, nový přízvuk a samozřejmě i pár nových slovíček. Celkově to byla zajímavá zkušenost a doufáme, že se nám ještě nějaká podobná do budoucna nabídne.

Mgr et Mgr. Miguel Durand Cuba