Úvod » Soutěže » REPUBLIKOVÉ FINÁLE STŘEDNÍCH ŠKOL V BASKETBALU

REPUBLIKOVÉ FINÁLE STŘEDNÍCH ŠKOL V BASKETBALU

12.-14.2. 2013, KLATOVY

 

GYMNÁZIUM JAROMĚŘ – GYMNÁZIUM NAD ŠTOLOU PRAHA                48:55

(Cejnar 18, Mráz 14, Novotný 8, Souček 4, Zajíček 2, Jecha 2)

Do prvního zápasu ve skupině jsme vstoupili velmi ospale, takže nám hned v úvodu soupeř odskočil o 11 bodů. I přes spoustu ztrát a neproměněných šancí jsme se do konce první čtvrtiny dotáhli na rozdíl 3 bodů a dále jsme pokračovali v soustředěném výkonu. V polovině zápasu svítilo na ukazateli skóre 30:24 pro Jaroměř. Koncentraci jsme však bohužel neudrželi a ve druhém poločase jsme opět spoustu míčů ztratili a spoustu akcí košem nezakončili. Rozuzlení tohoto velmi vyrovnaného zápasu přišlo v posledních třech minutách, kdy náš pražský soupeř strhl vítězství na svou stranu především díky přesně zakončeným protiútokům.

 

GYMNÁZIUM JAROMĚŘ – GYMNÁZIUM NYMBURK      27:96

(Mráz 8, Cejnar 8, Novotný 6, Zajíček 5)

Od úvodních minut zápasu byla patrná herní, střelecká i výšková převaha našeho soupeře, který měl ve svém kádru krom hráčů z tamního basketbalového centra mládeže i jednoho reprezentanta. S tímto soupeřem jsme dokázali držet krok pouze v první čtvrtině, po jejímž skončení byl stav 12:22 pro Nymburk. V dalším průběhu zápasu už nymburští svůj náskok pouze navyšovali. Přesto to však naši kluci „nezabalili“ a bojovali až do konce, za což si vysloužili uznání nejen přítomných diváků.

 

GYMNÁZIUM J. WOLKERA PROSTĚJOV – GYMNÁZIUM JAROMĚŘ         58:50

(Cejnar 23, Novotný 13, Mráz 10, Souček 2, Jecha 2)

Poslední zápas byl neoficiálním bojem o páté místo. Neoficiálním z toho důvodu, že prostějovští měli před zápasem k dispozici pouze 4 hráče (jeden z nich byl v předchozím zápase vyloučen, což znamenalo stop na další zápas) a podle pravidel nemohli v tomto počtu nastoupit. Zápas byl tedy kontumován v náš prospěch. Přesto jsme však požádali pořadatele o odehrání utkání. Se soupeřem jsme se dohodli, že také nastoupíme ve 4 hráčích.

Tento zápas, kdy si kluci mohli zahrát dobrý basketbal proti sice oslabenému, ale stále kvalitnímu soupeři, jsme hrubě nezvládli. Soupeř nám v poločase nadělil 17 bodový rozdíl a přitom se jejich hráči ani nezadýchali. Ve druhé půli jsme se zlepšili po všech herních stránkách, bohužel na otočení výsledku v náš prospěch už bylo málo času.

 

 

Kromě 5. místa jsme si z Klatov odvezli také cenu fair-play právě za to, že jsme chtěli odehrát poslední zápas, byť ve sníženém počtu hráčů na palubovce, přestože bylo předem rozhodnuto o výsledku.

Za zmínku také nepochybně stojí individuální úspěch Vojtěcha Mráze, který byl vybrán do nejlepší sestavy celého turnaje.

 

Všem hráčům, kteří se svými výkony podíleli na tomto skvělém úspěchu, děkuji!

 

Naše gymnázium na RF reprezentovali: Jan Cejnar, Ondřej Bláha, Martin Jecha, Vojtěch Mráz, Lukáš Souček, Lukáš Vlk, Filip Novotný, Vojtěch Zajíček, Aleš Hlavnička

 

KONEČNÉ POŘADÍ RF (CHLAPCI):

 1. GYMNÁZIUM BRNO
 2. GYMNÁZIUM NYMBURK
 3. GYMNÁZIUM NAD ŠTOLOU PRAHA
 4. GYMNÁZIUM JAROSLAVA VRCHLICKÉHO KLATOVY
 5. 5.       GYMNÁZIUM A SOŠ JAROMĚŘ
 6. GYMNÁZIUM J. WOLKERA PROSTĚJOV

 

KONEČNÉ POŘADÍ RF (DÍVKY):

 1. GYMNÁZIUM KARLOVY VARY
 2. GYMNÁZIUM STRAKONICE
 3. GYMNÁZIUM JAROSLAVA VRCHLICKÉHO KLATOVY
 4. GYNÁZIUM KROMĚŘÍŽ
 5. LEPAŘOVO GYMNÁZIUM JIČÍN
 6. GYMNÁZIUM SVITAVY