Úvod » Prezentace předmětů » Německý jazyk » Projektový den s němčinou

Projektový den s němčinou

Ve středu 27. 9. 2017 před prodlouženým víkendem jsme u příležitosti Evropského dne jazyků uspořádali pod vedením paní Meißner z Goethe Institutu v Pardubicích projektový den s němčinou pro žáky kvinty a sexty.

V přípravné fázi jsme zajistili pro naši činnost rekvizity a vyplnili krátký dotazník, který se týkal negativní lidské vlastnosti závisti a vztahů mezi lidmi.

Zajímavý program trval čtyři vyučovací hodiny. V první části se naši žáci seznámili s pohádkou bratří Grimmů O Sněhurce. Poté se rozdělili do několika menších skupin a započaly přípravy na vytvoření vlastní pohádky. V novém příběhu se hlavní postavy, Sněhurka a macecha, ukázaly ve zcela jiném světle, děj byl zasazen do současnosti, kdy macecha Sněhurce závidí výdobytky dnešní doby, jako je např.  mobilní telefon.

Komunikace s paní Meißner a prezentace  probíhaly v němčině, žáci při vytváření příběhu používali češtinu. Týmy pracovaly i s technikou a vytvořily vlastní videa, kde zachytily Sněhurku, jak ji vidí oni. Celý program byl pro žáky velmi přínosný, protože si vyzkoušeli práci ve skupinách a aktivně používali cizí jazyk.

Žáci kvinty Vojtěch Záliš a Matyáš Rýdl se vyjádřili: „Dostali jsme dva velké papíry, na které jsme si dělali poznámky v němčině a kreslili obrázky. Celou pohádku jsme předělali do současné doby podle našich představ. Většina spolužáků použila námět s mobilním telefonem. Byla to opravdu skupinová práce, na tvorbě příběhu se podíleli všichni – někdo fotil, jiný byl na fotkách, další nahrával zvuky a hlas a ostatní zase vymýšleli děj pohádky. Podle našeho názoru se tato činnost povedla a byli bychom rádi, kdyby se tak zajímavý projektový den uskutečnil znovu.“

Žák kvinty Jáchym Marinica řekl: “ Poté, co jsme vypotili příběh, dostali jsme tablet a vyfotili vždy ke kousku textu jednu fotografii. Tato část mě bavila nejvíc, protože bylo důležité fotografii správně umístit. Nakonec jsme fotky nalepili ve speciálním programu na sebe a namluvili k nim příběh, který jsme měli připravený. Po čtyřech hodinách byla práce hotová a všechny fantastické fotopříběhy jsme si promítli v televizi. Projektový den jsem si opravdu užil.“

Jana Nálevková, Jáchym Marinica, Vojtěch Záliš, Matyáš Rýdl

Eva Matysová

 

P1020883 P1020884 P1020885