Úvod » Prezentace předmětů » Český jazyk » Akce » Proč jet na exkurzi do Prahy?

Proč jet na exkurzi do Prahy?

Je tomu týden, co jsme společně s naší třídou 3. A a paní učitelkou Stejskalovou absolvovali čtyřdenní exkurzi v Praze (3. – 6. dubna). Prošli jsme zde několik krásných památek a mnoho zajímavých míst, avšak nesmím opomenout ani kavárničky a obchodní domy. To by byl hřích si z Prahy nic nepřivézt!

Tento rok byl opravdu výtečný. Nadšení jsme byli hned první prohlídkou, a to Obecním domem, kterým nás provedla stále usměvavá a vstřícná slečna Eliška, která nám o něm pověděla opravdu hodně. Ohromila nás i krása a velikost Národního divadla a s jeho stavbou spojená obětavost českého národa, v dnešní době již bohužel nevídaná. Monumentálnost Vítkova s expozicí moderních českých dějin a Gottwaldovou hrobkou nesmí rovněž být opomenuta. A ti, kteří si moc nepotrpí na architekturu, si to mohli užít v Národní galerii s nádhernými díly jak českých, tak zahraničních umělců, navíc s výkladem skvělé průvodkyně. A co teprve výhledy z Vyšehradu a hledání hrobů známých osobností na tamějším hřbitocvě!

Pro ty dějepisně zaměřené zde byl k vidění i Národní památník hrdinů heydrichiády. A pro ty, kteří úplně nemusí nic z toho, zde byla Neviditelná výstava, kde jsme si vyzkoušeli, jaké to je, být slepý, tedy alespoň hodinu našich jinak obyčejných životů. Zkrátka, každý si přišel na své.

Nabitý program pak zakončovala večerní divadla. Opravdu výborné představení jsme viděli hned první večer v Činoherním klubu – „Pan Polštář“. Opravdu skvělé psychodrama, pro někoho černý humor. Když nám ho paní učitelka vybrala, nebyl jsem jediný, kdo od toho příliš neočekával. Ale jak se nakonec ukázalo, bylo to opravdu fantastické.

Suma sumárum, náš výlet je za námi, hodně jsme toho zažili, hodně se dozvěděli, jen škoda, že pár míst jsme nestihli projít. Ale co, snad ve čtvrtém ročníku, než se začneme hroutit z blížící se maturity, si to vynahradíme a rádi pojedeme opět s paní Stejskalovou do Prahy.

David Chalupa,  3.A

V Jaroměři 13. 4. 2014