Úvod » Prezentace předmětů » Chemie » Přírodovědný kroužek alá chemie

Přírodovědný kroužek alá chemie

Nechtěl jsem psát o něčem, co by mělo fungovat dříve, než budu vědět, že to funguje. Naše přírodovědné kroužky zatím fungovaly na výbornou. Zájem veliký, žáci ze ZŠ v Jaroměři i České Skalice a pár dalších tazatelů, ke kterým se doneslo, že je to zajímavé ale, bohužel laboratoř nafukovací není. Musíme se držet bezpečnostních pokynů a předcházet rizikům s následky zdravotní újmy. „Přes tohle vlak nejede!“, jak říká paní Hnátková z Houslic.

Kroužek přináší radost z poznání a dobrodružné zážitky s vědou mladším i starším žákům a nám novou laboratoř, kterou jsme již nastínili realizátorům. Bude to práce moc a mnoho než nám to přes letní prázdniny vybudují, ale bude to stát určitě za to, protože i teď, když chceme výbavu lepší, měli jsme i tak vybavení dobré. Ale myslím, že v budoucí době to bude „extraliga chemie“, dále jen ECH.

ECH budou hrát v dalších letech, kromě mne, též kolegyně Váchová a Bajnárková, spolu s kolegou Rolkem. Couch a manžer klubu je pan ředitel Hübner spolu s asitentem Petrem Horákem. Zatím trénujeme. Na treninky chodíme pravidelně. Jsme utahaní, ale dělá nám to radost.

Také zde dávám k dobrému pár obrázků z našeho snažení a přijďte se třeba někdy podívat na Den otevřených dveří v listopadu nebo lednu 2015.

http://chemikuvblog.blog.cz/galerie/prirodovedny-krouzek-chemie

 

Rádi Vás uvidíme. Za všechny P. Šimek*