Úvod » Prezentace předmětů » Společenské vědy » Výuka » Příběhy bezpráví – beseda s Augustinem Bubníkem

Příběhy bezpráví – beseda s Augustinem Bubníkem

V úterý 27. listopadu 2012 se na naší škole konal 8. ročník projektu Příběhy bezpráví. Společnost Člověk v tísni poskytuje zapojeným školám dokumentární filmy o naší novodobé historii. Školy si k promítání filmu pozvou hosta na následnou besedu. Touto akcí si  naše škola připomíná státní svátek 17. listopadu – Den boje za svobodu a demokracii. Studenti mají možnost vyslechnout zážitky konkrétních lidí, kteří zažili střet s totalitní mocí.

Letos se nám podařilo (již podruhé) získat jako hosta pana Augustina Bubníka – vynikajícího hokejistu, skvělého trenéra a také bývalého politického vězně. Pan Bubník byl hlavní postavou promítaného filmu Postavení mimo hru – o náhlém zatčení a odsouzení  členů úspěšného hokejového mužstva, které se v roce 1950 chystalo do Londýna obhájit mistrovský titul z předchozího roku.

Pan Bubník byl publikem srdečně přivítán a ukázal se jako zdatný a zábavný vypravěč. S velkou chutí vzpomínal na své sportovní hráčské i trenérské úspěchy, ale vyprávěl  i o svém zatčení a věznění. Ani se nám nechtělo věřit, co má tento vitální a optimismem sršící člověk za sebou. Náš host přímo vyzařoval  pozitivní energii a dobrou náladu, kterou většinu posluchačů nakazil. Bylo milé vidět, jak je rád mezi mladými lidmi.

A. Bubník 2

Po skončení besedy se početný zástup studentů postavil do fronty na fotku s podpisem a mnozí vyslovili pěkné přání k nedávným narozeninám pana Bubníka i poděkování  za to, co vykonal pro český hokej.

Děkujeme za návštěvu, za zajímavé vyprávění a přejeme pevné zdraví!

Lenka Popélyová