Úvod » Prezentace předmětů » Tělesná výchova » Soutěže » POUHÝ 1 BOD NÁS DĚLIL OD DVOJITÉHO REPUBLIKOVÉHO FINÁLE

POUHÝ 1 BOD NÁS DĚLIL OD DVOJITÉHO REPUBLIKOVÉHO FINÁLE

Letos poprvé byl na program turnajů AŠSK zařazen basketbal 3×3. Tento sport se velmi rychle rozvijí a v roce 2016 by se měl objevit i jako ukázkový na OH v Riu de Janeiru.

Naše škola měla na krajském finále v Jičíně zastoupení jak v dívčí, tak i v chlapecké kategorii.

ZŠ Pecka – Gymnázium a SOŠ Jaroměř  16:47

(Novotný 14, Cejnar 12, Mráz 11, Jecha 10)

Jako první rozehráli své utkání chlapci, jejichž soupeřem byla ZŠ Pecka. Již před začátkem zápasu byla patrná výšková převaha, která se také od prvních minut projevila i ve skóre, a tak bylo jen otázkou, kolik košů nasázíme.

Lepařovo gymnázium Jičín – Gymnázium a SOŠ Jaroměř             17:25

(Cejnar 13, Mráz 8, Novotný 4)

Ve druhém utkání jsme narazili na domácí Lepařovo gymnázium Jičín. Toto utkání bylo o poznání vyrovnanější než naše první. Během prvního dějství jsme si však vytvořili herní převahu, kterou jsme vyjádřili i bodově. Především díky výbornému doskoku jsme náš náskok postupně zvyšovali i ve druhém poločase.

Gymnázium a SOŠ Jaroměř – SPŠ Jičín  35:14

(Cejnar 14, Mráz 10, Jecha 6, Novotný 5)

Proti „jičínské průmyslovce“ jsme podali velmi soustředěný výkon. Soupeř kladl odpor pouze prvních 5 minut, pak už byl celý poločas v režii našeho mužstva. Po prvním poločase jsme vedli o 14 bodů, tudíž jsme si v tom druhém mohli v pohodě a s chutí zastřílet.

Z výsledků je tedy patrné, že naše chlapecká reprezentace celé krajské finále vyhrála a po roce si zopakuje účast na finále republikovém, kde se střetne s nejlepšími týmy ze všech krajů. Podaří se vylepšit 5. místo v pětkovém basketbalu z minulého roku? Uvidíme na konci ledna.

 

Lepařovo gymnázium Jičín – Gymnázium a SOŠ Jaroměř             18:17

(Kormundová 8, Moravcová 6, Plecháčová 2, Podzimková 1)

Utkání dívek bylo hráno na dva oddělené poločasy po 15 minutách. Po velmi vyrovnaném úvodu si domácí Jičín vytvořil 4-bodový náskok, který po většinu zápasu udržoval. Domácí však koncentraci neudržely, a tak se naše děvčata dotáhla na rozdíl jediného bodu. Otočit skóre se nám však již nepodařilo. Jičín tedy o jediný koš vyhrál a jako vítěz se zúčastní republikového finále. Naše reprezentantky tak vezou z krajského finále stříbro.

 

Všem studentům, kteří reprezentovali naši školu, děkujeme a chlapcům přejeme hodně štěstí v republikovém finále. To by se mělo uskutečnit 27.-28. ledna 2014 v Jindřichově Hradci.

 

Gymnázium a SOŠ Jaroměř reprezentovali: Michaela Plecháčová (5.P), Zuzana Kormundová (1.A), Dagmar Moravcová (4.P), Tereza Podzimková (3.P), Vojtěch Mráz (2.A), Jan Cejnar (6.P), Martin Jecha (6.P) a Filip Novotný (4.P)