Úvod » Nezařazené » Pomoc potřebným

Pomoc potřebným

Zajímavou formu charitativní akce představily již podruhé dívky z oktávy. Nápad vznikl na gymnáziu v Dobrušce a od své tamější kamarádky ho přenesla do Jaroměře naše studentka Petra Nováková. Dívky napekly doma spoustu sladkých, případně slaných dobrot a ty pak jednoho dne o přestávkách prodávaly ve škole na chodbě. A tak jsme obdivovali, kupovali a mlsali muffiny, rohlíčky s povidly či s nutelou, taštičky s jablky, medovník, makronky s mascarpone a ostružinovou marmeládou nebo cheese cake. Stržené peníze – 2415,-Kč !  – pak putovaly na bohulibé účely. Kam konkrétně? První prodejní akce se uskutečnila 18. prosince minulého roku ve spolupráci s organizací Člověk v tísni v rámci projektu Skutečný dárek. Naše studentky koupily darovací certifikáty od Člověka v tísni, který pak zařídí koupi potřebných věcí – skutečných dárků pro africké země. A tak jsme zprostředkovaně koupili např. kozu nebo moderní záchod.

Druhá akce proběhla na našem gymnáziu v úterý 11. února.  Tentokrát putovaly peníze do pražské nemocnice, přesně na účet Dětské kliniky hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Praze – Motole.

Na další podobné akce už dívky z oktávy nemají energii, jak samy říkají.  Za dveřmi totiž čeká maturita. Ale třeba se najdou následovnice z nižších ročníků.

 

Jitka Trefilová