Úvod » Aktuality » POHÁR JOSEFA MASOPUSTA 2015 skončil velkým úspěchem

POHÁR JOSEFA MASOPUSTA 2015 skončil velkým úspěchem

Tradiční fotbalový turnaj POHÁR JOSEFA MASOPUSTA je každoroční přehlídkou toho nejlepšího, co může středoškolský fotbal v okrese Náchod nabídnout. Na tento turnaj vyrazili také studenti našeho gymnázia napravit ne zcela lichotivé osmé místo z minulého roku.

 Hned do prvního utkání základní skupiny proti Gymnáziu Broumov jsme vstoupili ve velmi svižném tempu a soupeře jsme jednoznačně přehráli. Vítězství 3:0 bylo velmi cenné a důležité zejména pro sebevědomí hráčů.

 Druhé utkání s protivníkem z Nového Města nad Metují bylo zprvu oboustranně hodně defenzivní. S přibývajícími minutami jsme si však přeci jen vytvořili herní i územní převahu, kterou jsme přetavili v úvodní branku utkání. Definitivní klid na naše kopačky přinesla až druhá branka, když Špaček ukořistil obránci soupeře míč, předložil Smotlachovi, který nezaváhal a zvýšil na konečných 0:2.

 Třetí utkání ve skupině proti nám sehrál papírový favorit celého turnaje, jelikož „náchodská obchodka“ v minulých letech turnaj několikrát ovládla. Zápas byl zprvu oboustranně nervózní. Chvilku klidu nám přinesla první branka po střele Jirouška. Soupeř byl však velmi houževnatý. Naše ofenzivní hra se tedy soustředila spíše na brejky. Po jednom z nich byl faulován v pokutovém území Ondřej Častvaj a sám nařízenou penaltu proměnil. Soupeř tedy vše vsadil na útok, což se mu nevyplatilo, jelikož se proti rozhozené obraně prosadili ještě Špaček a Petráček a uzavřeli skóre na 4:0!

 Poslední utkání ve skupině probíhalo z naší strany ve velmi vlažném tempu a Jaroměřští se předháněli v tom, kdo z nich spálí větší šanci. Nakonec jsme přeci jen dvěma brankami Petráčka a jednou Jirouška udolali soupeře Academia Merkurii Náchod a zvítězili 3:0.  Zajistili jsme si tak první místo ve skupině a lepší výchozí pozici pro vyřazovací boje.

Celkové skóre 12:0 ! Nedostali jsme gól !

 Druhá kvalifikační skupina nás svedla do semifinálového souboje s „Průmyslovkou Náchod“. Utkání bylo poměrně takticky svázané. Žádný z týmů totiž nechtěl udělat chybu, kterou by soupeř gólově potrestal. Přestože jsme si  vytvořili i vyložené šance, nedokázali jsme je proměnit ani tváří v tvář brankáři, a tak utkání dospělo do remízy. O postupujícím tak musely rozhodnout pokutové kopy. Na umělé trávě v Náchodě-Bělovsi  se odehrálo veliké drama, jelikož ani 4 série penalt nerozhodly. V páté sérii nejdříve prokázal skvělou kopací techniku Vladimír Křivský, který poslal míč nekompromisně k tyči, zatímco náchodského exekutora vychytal vynikající Filip Krám.

 Souboj o zlato byl reprízou našeho druhého utkání v základní skupině. Střetli jsme se tedy se spojenými silami SPŠ, SOŠ a SOU z Nového Města nad Metují. Bohužel v tomto utkání našim střelcům zvlhl střelný prach a jejich pokusy buď končily v náručí brankáře, anebo mimo bránu. Na druhé straně nás několikrát podržel asi nejlepší brankář turnaje  Filip Krám. Velmi vyrovnanou bitvu nakonec rozhodl jediný gól, který jsme za celý turnaj inkasovali, když novoměstský útočník nadvakrát překonal našeho gólmana. Poté jsme značně znervózněli a už jsme se z této situace nedokázali vymanit, jelikož soupeř už hlavně bránil. Prohráli jsme 0:1.

 V turnaji jsme tedy obsadili druhé místo, což je z celkového počtu 11 středních škol v náchodském okrese vynikající úspěch. Za skvělou reprezentaci školy děkuji Jakubu Nymsovi (4.A), Vladimíru Křivskému (8.P), Ondřeji Hablemu (3.A), Ondřeji Častvajovi (7.P), Jakubu Všetečkovi (7.P), Filipu Krámovi (7.P), Františku Jirouškovi (2.A), Matěji Petráčkovi (2.A), Šimonu Špačkovi (6.P), Jakubu Smotlachovi (5.P) a Janu Chalupovi (5.P).

 Mgr. Tomáš Lášek – vedoucí mužstva