Úvod » Prezentace předmětů » Anglický jazyk » Podzim 2018 a akce předmětové komise AJ

Podzim 2018 a akce předmětové komise AJ

Hned v září vyrazila početná skupina 34 studentů za poznáním do Anglie. Navštívili jsme unikátní Doverský hrad   s jeho podzemními prostory, samozřejmě Londýn, v jižní Anglii pak Brighton a další místa spojená  s britskou historií. Ubytování v rodinách pomohlo k procvičení každodenní angličtiny, k poznání chodu anglické rodiny a nebýt poruchy autobusu a s tím spojenými problémy – nemělo to chybu.

Nicméně vše jsme zvládli a studenti byli v krizové situaci velmi nápomocni .

„Při cestování musíš počítat se vším “ , řekla jedna chytrá nejmenovaná studentka, když stále nebylo jasné, kdy a jak opustíme British Isles.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V prvním říjnovém týdnu tradičně proběhl ve druhém ročníku Active English Week . Díky lektorům z Británie a USA měli studenti výbornou možnost porovnat rozdíly nejen v jazyce ale i v mentalitě obou. Po aktivním anglickém týdnu plném zábavy , soutěží a poučení získali všichni certifikát.

 

Skvělým porovnáním se současnou angličtinou bylo shlédnutí hry Pygmalion v divadle v Pardubicích. Podání TNT American Drama Group bylo zároveň uměleckým zážitkem jako všechna představení , která naši studenti a dnes již i absolventi za minulých dvacet pět let navštívili.