Úvod » Aktuality » PO ROCE SE OPĚT PODÍVÁME MEZI REPUBLIKOVOU ELITU, TENTOKRÁT VE STOLNÍM TENISU

PO ROCE SE OPĚT PODÍVÁME MEZI REPUBLIKOVOU ELITU, TENTOKRÁT VE STOLNÍM TENISU

Po suverénním postupu z okresního kola se naši reprezentanti ve stolním tenisu zúčastnili kola krajského. Cíl jsme měli jednoznačný – „bedna“. Co se však v Jičíně odehrálo, se stalo pro naši školu a zejména pro zúčastněné historickým úspěchem.

Každé utkání družstev se hrálo na 4 vítězné zápasy. Jednotliví hráči pak mezi sebou hráli na 3 vítězné sety.

Gymnázium reprezentovali: Jiří Pilař (septima), Matěj Pilař (kvarta), Ondřej Doubek (kvarta).

 V prvním utkání jsme soupeře z Trutnova porazili celkem jednoznačně, když všichni tři reprezentanti si připsali vítězství. Celkovou převahu pak ještě ve čtyřhře potvrdili bratři Pilařové. Výsledek 4:0.

 Druhé utkání jsme sehráli proti Průmyslové škole z Hradce Králové a boj to byl velmi dramatický. Za nerozhodného stavu na zápasy 3:3 rozhodl Jirka Pilař, když v pětisetové bitvě prokázal ocelové nervy a svého soupeře nakonec udolal. Výsledek 4:3.

 Poslední utkání jsme sehráli proti domácímu Jičínu. Své zápasy nejprve hravě ovládli oba bratři Pilařové, když zdolali své soupeře již ve třech setech a následně i čtyřhru také třemi vítěznými sety. Další důležité vítězství pak přidal i Ondřej Doubek a stvrdil tak náš postup do republikového finále. Výsledek 4:2.

 Poprvé se tedy naši reprezentanti objeví i na celostátním finále středních škol ve stolním tenisu, které se uskuteční 23.-24. 11. v Holicích.

 Držte nám palce! 🙂

  Díky za skvělou reprezentaci a senzační úspěch!

Mgr. Tomáš Lášek