Úvod » Nezařazené » Plesali jsme až do rána

Plesali jsme až do rána

Byl to slavný večer, když se v kalendáři psalo 22. 11. 2014, a my, maturanti, jsme plni očekávání a nervozity přešlapovali v České Skalici v Sokolovně. Načesány, sešněrovány a nalíčeny, zároveň načesáni, nažehleni a naleštěni jsme nevěděli, jak tento premiérový ples může dopadnout. Navzdory veškerým tradicím, jak vyplynulo z úvodu, se nekonal klasicky v Beránku v Náchodě, ale právě v prostorách českoskalické Sokolovny. Mnozí byli skeptičtí, další z nás v sobě měli alespoň malou naději, že to bude večer s velkým V.

Bylo osm. Šatna nestíhala, v chodbě byly davy, oktáva čekala na pokyn, že má začít se svým slavnostním a dlouho secvičovaným předtančením, moderátoři nervózně přešlapovali, kdy už to tedy celé začne. S mírným zpožděním a prvním technickým problémem se spuštěním nahrávky z notebooku se tedy začalo.

S tímto začátkem opadla veškerá nervozita a my jsme si to začali užívat. Diváci začali během vystoupení tleskat do rytmu. Všechno ubíhalo velmi rychle – předtančení, šerpy, mince, gratulace, květiny, přípitek. Člověk se ani neohlédl a byla půlnoc. Zůstává až rozum stát, jak je to vůbec možné. Tolik příprav, hádek, rozkolů, ať už uvnitř tříd, nebo mezitřídních, plánování, debaty, schůzky, to vše bylo najednou v mlze minulosti a okamžiky plesu se svižným tempem měnily ve vzpomínky. Ukápla nejedna slza, ať už rodičovská, nebo maturantská. 

Odbila Popelčina hodina a my jsme vběhli na parket. Shodili jsme své šerpy a tančili po nich, abychom je řádně zašlapali. Přiměřené množství alkoholu a přátelská atmosféra způsobily, že jsme se skutečně dobře bavili. Byla to chvíle, která byla prostě jenom naše. Postupně se k nám na parket přidávali další tanečníci a ples běžel dál až do dvou hodin ranních. 

Celou akci bych z pohledu organizátora navzdory všem skeptickým předpokladům zhodnotila jako velmi zdařilou. 

Tak teď už „jen“ odmaturovat, dostat se na vysokou a za rok na shledanou s o rok mladšími kolegy na jejich plese.

Děkujeme za pomoc s přípravou, za účast a jednoduše za všechno mnohým, kteří přiložili ruku k dílu.

Za třídy oktáva a 4.A

Petra Mačková