Úvod » Aktuality » Píše nám ministerstvo školství!

Píše nám ministerstvo školství!

Vážený pane řediteli,

dovoluji si Vás informovat, že ministryně školství, mládeže a tělovýchovy se rozhodla ocenit významnou pedagogickou činnost spisovatele Jaroslava Žáka udělením nejvyššího resortního vyznamenání Medaile Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy 1. stupně in memoriam.

Slavnostní předání se uskuteční v úterý dne 29. března 2016 ve 14,00 hodin v budově Senátu Parlamentu České republiky, Valdštejnské náměstí 17/4, Praha 1 (Hlavní sál Valdštejnského paláce, vchod přes recepci C2).

Na základě sdělení ředitelky Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského předpokládáme, že ocenění převezmete Vy osobně spolu s panem PhDr. Lukášem Prokopem, Ph.D., vědeckým tajemníkem Památníku národního písemnictví. Počítáme také s účastí Vaší kolegyně paní Mgr. Evy Stejskalové.

S pozdravem

Mgr. Viktor Kubát, MBA

ředitel odboru dalšího vzdělávání a péče o pedagogické pracovníky

P. S.

Díky paní Mgr. Magdaleně Šustové na ministerstvu vědí, že jsme si osobnosti Jaroslava Žáka všimli již dříve (konference 2010, slavnost 2015) a že se po něm jmenujeme. Účast na slavnostním předání medaile v senátu pokládám za poděkování paní Stejskalové za ohromné množství práce investované do pojmenování školy a panu řediteli Hübnerovi za to, že to celé zaštítil.

Jitka Trefilová