Pásmo 2022

Studentské Pásmo 2022

Poslední den před vánočními prázdninami se na našem gymnáziu tradičně koná Pásmo. Jedná se o asi dvouhodinový program, který si pro studenty i učitele připravují žáci oktávy. Letos přišla řada na nás. Už na začátku prosince jsme začali přemýšlet, jak to celé pojmout. Nápady se pomalu hromadily. První opravdová zkouška se konala až večer 21. prosince. Do noci jsme vymýšleli, zkoušeli a skládali jednotlivé dílky do sebe. Poslední z nás ulehli do učebny zeměpisu až nad ránem.

Poslední školní den roku 2022 panovala na gymnáziu pohodová atmosféra. Ve třídách probíhaly vánoční besídky a po velké přestávce se celá škola sešla v aule. Nejprve jsme si poslechli několik koled, které si pod vedením pana učitele Aleše Chmelíka připravili žáci nižšího gymnázia a skvěle tím navodili vánoční atmosféru.

Pak už přišla řada na nás. Na úvod zazněly nejlepší hlášky učitelů, promítli jsme několik videí, která zachycovala vtipné momenty z našeho studia, a drželi jsme minutu ticha za všechny učitele, kteří na našem gymnáziu již neučí. Abychom zapojili i naše skvělé publikum, následovala imitace známého televizního pořadu „Věřte nevěřte“. Představili jsme několik událostí z našeho středoškolského života a diváci se pokoušeli uhodnout, zda jsou pravdivé, či smyšlené. Následně měli studenti možnost zapojit se do vědomostní soutěže. Ti, kteří si vedli nejlépe, vyhráli poukázku umožňující předbíhat v jídelně.

Celé pásmo jsme zakončili společnou písní. Pak už nezbývalo než si vzájemně popřát krásné svátky a těšit se na shledání v novém roce.

Pavlína Tichá, oktáva