Úvod » Soutěže » Okresní kolo ve florbalu SŠ

Okresní kolo ve florbalu SŠ

Okresní kolo ve florbalu SŠ

Florbal je z hlediska počtu registrovaných hráčů jedním z nejrychleji se rozvíjejících sportů u nás. Proto není divu, že se v Náchodě na okresním kole středních škol sešlo celkem 8 družstev. Hrálo se ve dvou skupinách po 4 družstvech, v každé skupině potom každý s každým. Los nám do základní skupiny přisoudil Obchodní akademii Náchod, SPŠ stavební Náchod a SŠ hotelnictví a podnikání Hronov.

Gymnázium Jaroměř – OA Náchod 1:1 (Petráček)

Než jsme se na palubovce stihli rozkoukat, už jsme 0:1 prohrávali. V dalším vývoji utkání jsme se postupně probírali z letargie a hra se vyrovnala. Zápas byl výjimečný svou tvrdostí. V nervózním utkání jsme se nakonec prosadili i střelecky, když se několikrát faulovaný Pavel Petráček dostal s míčkem až před brankáře a zařídil naší remízu.

SPŠ stavební Náchod – Gymnázium Jaroměř 0:0

Přestože jsme si ve druhém našem utkání vytvořili více vyložených brankových příležitostí, nedokázali jsme brankáře soupeře překonat. Vyrovnané utkání nakonec skončilo spravedlivou remízou.

Hotelovka Hronov – Gymnázium Jaroměř 0:2 (Petráček, Dohnanský)

Do posledního utkání jsme vstupovali s vědomím, že pro jistotu postupu ze skupiny musíme vyhrát minimálně o tři branky. Soupeře z Hronova jsme jednoznačně přehráli, střelecky jsme se však prosadili až ve druhé půli a „pouze“ dvakrát zásluhou Pavla Petráčka a Tomáše Dohnanského.

V naší skupině tedy došlo k zajímavé situaci, protože 3 družstva měla stejný počet bodů. Druhým postupovým kritériem při stejném počtu bodů byly vzájemné zápasy, avšak ani zde se nerozhodlo, jelikož všechny 3 týmy měly mezi sebou remízy. Dalším kritériem bylo skóre, tedy rozdíl vstřelených a inkasovaných branek. V tomto ohledu postupovala SPŠ Stavební Náchod, zatímco my, společně s Gymnáziem Broumov, jsme měli i toto kritérium stejné. O postupu našeho broumovského konkurenta nakonec rozhodl vyšší počet vstřelených branek.

Přestože jsme do další části turnaje nepostoupili, hráči si za příkladnou reprezentaci školy a výkony zaslouží poděkování. Jmenovitě: Ondřej Bláha (Kvi.), Filip Svatoš (1.A),  Václav Valášek (Sex.), Tomáš Hlavatý (2.A), Martin Marx (2.A), Radek Sedláček (3.A), Martin Hroneš (Sept.), Pavel Petráček (Sept.), Jakub Vaňát (Sept.), Petr Daxner (Okt.), Tomáš Dohnanský (Okt.) a Jiří Teichman (Okt.)

 

Mgr. Tomáš Lášek – vedoucí mužstva

Skupina B

SPŠ STAVEBNÍ NÁCHOD

HOTELOVKA HRONOV

GYMNÁZIUM JAROMĚŘ

OBCHODNÍ AKADEMIE NÁCHOD

SKORE

BODY

POŘADÍ

SPŠ STAVEBNÍ NÁCHOD

  

3:0

0:0

2:2

5:2

5

1.

HOTELOVKA HRONOV

0:3

 

0:2

1:3

1:8

0

4.

GYMNÁZIUM JAROMĚŘ

0:0

2:0

 

1:1

3:1

5

3.

OBCHODNÍ AKADEMIE NÁCHOD

2:2

3:1

1:1

 

6:4

5

2.