Úvod » Prezentace předmětů » Německý jazyk » OKRESNÍ KOLO KONVERZAČNÍ SOUTĚŽE V NĚMECKÉM JAZYCE NA NAŠÍ ŠKOLE

OKRESNÍ KOLO KONVERZAČNÍ SOUTĚŽE V NĚMECKÉM JAZYCE NA NAŠÍ ŠKOLE

Dne 12. 2. 2019 proběhlo poprvé na naší škole okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce. Soutěže se zúčastnili  žáci osmých a devátých tříd základních škol z Jaroměře, České Skalice a Nového Města n. Metují a žáci tercie a kvarty osmiletých gymnázií z Jaroměře a z Broumova.

V kategorii starších žáků bojovali o nejvyšší pocty žáci z Gymnázia J. Žáka v Jaroměři a z Jiráskova gymnázia v Náchodě.

Konverzační soutěž se skládala z poslechové a ústní části.  V ústní části žáci hovořili na dané téma, poté řešili situaci na obrázku.

V kategorii základních škol zvítězila žákyně ze ZŠ v České Skalici.

Naši školu reprezentovali v kategorii mladších žáků Matylda Marinicová a Jan Kočí z kvarty, kteří také získali pro naši školu obě první místa a postupují do krajského kola, které se uskuteční 21. března 2019 v Hradci Králové. Matylda i Jan si bez problémů poradili s poslechem a v konverzační části předvedli výborné znalosti v oblasti slovní zásoby i gramatiky.

V kategorii starších žáků  ukázali své jazykové schopnosti Lucie Veverková a Jáchym Marinica ze sexty. Do krajského kola v Hradci Králové postupuje Lucie Veverková, která obsadila krásné druhé místo.

Úspěšným účastníkům soutěže  blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v krajském kole.

Eva Matysová, učitelka Nj