Úvod » Nezařazené » Office 365 pro žáky Gymnázia a SOŠ Jaroměř

Office 365 pro žáky Gymnázia a SOŠ Jaroměř

Pravděpodobně jste již zaznamenali, že jaroměřské gymnázium je vzdělávacím centrem Microsoft Partneři ve vzdělávání pro královéhradecký region. V tomto centru představujeme softwarové novinky především pro učitele našeho kraje a pořádáme žákovské soutěže v oblasti ICT (informační a komunikační technologie). Aktuálně pojedou tři studenti z naší školy jako reprezentanti Královéhradeckého kraje na finálové kolo výběru studentů do STC (Studentské trenérské centrum) programu společnosti Microsoft do Prahy. Cílem programu je příprava budoucích specialistů a vedoucích pracovníků se zaměřením na informační technologie. Tito výjimeční studenti také přispívají k závazku společnosti Microsoft, s.r.o., která je organizátorem programu, totiž k závazku zvyšovat ICT gramotnost mezi studenty i učiteli a zvyšovat kvalitu využívání moderních technologií ve výuce.

Samozřejmě nezapomínáme na naše žáky, kterým je od tohoto školního roku zpřístupněn jak pro potřeby výuky, tak pro soukromé účely systém Microsoft Office 365. Každý žák má vytvořenu svou mailovou adresu s elektronickým uložištěm o kapacitě 50 GB a dalšími službami. Díky tomuto účtu si každý z nich může zdarma stáhnout a až na 5 svých elektronických zařízení nainstalovat programy balíku Office 365 (Word, Excel, PowerPoint, …). Žáci tedy mohou doma využívat vždy tu nejnovější verzi tohoto programového vybavení stejně jako ve škole.

Součástí školního účtu je úložiště dat One Drive pro firmy, které slouží pro ukládání a sdílení dokumentů – pro studenty i pedagogy. Díky účtu Office 365 mohou vyučující zadávat žákům elektronické úkoly, samostatné práce či jiným způsobem s nimi komunikovat. E-maily i úložiště jsou pro žáky i učitele soukromé, pouze sdílený prostor je veřejný.

Držíme krok s překotně se vyvíjejícími technologiemi tak, aby naši absolventi nebyli zaskočeni, až školu opustí a začnou studovat vysoké či vyšší odborné školy.

Mgr. Karel Hübner, ředitel školy