Úvod » Aktuality » Naši šachisté postupují do krajského kola

Naši šachisté postupují do krajského kola

Ve čtvrtek 14. 12. 2023 na Střední průmyslové škole stavební a Obchodní akademii arch. Jana Letzela v Náchodě (SOA Náchod) uskutečnil Okresní přebor školních družstev v šachu. Královská hra je mezi mládeží stále populárnější, což dokazuje, že si cestu za šachovnici našlo rekordních 123 šachistů a šachistek z 29 školních týmů.

V kategorii SŠ bojovalo 11 týmů. Nakonec se boj o medaile zúžil na tři týmy. Z poháru a cen pro vítěze se radovalo favorizované družstvo Gymnázia Broumov s 23b. Na druhém místě se umístilo Gymnázium Jaroslava Žáka Jaroměř s 21,5b, ve složení: 1. Vojtěch Zeman 5,5b, 2. Šárka Marxová 5b, 3. Ondřej Zolman 6b, 4. Martin Tauchman 5b. Oba týmy postupují do krajského kola. Velkou šanci na postup má i družstvo Jiráskovo Gymnázium Náchod A, třetí tým v pořadí s 20,5b.

V kategorii 2. stupně ZŠ a nižšího stupně gymnázií hrálo 14 týmů. Pořadí na prvních třech místech bylo velmi těsné a družstva měla od ostatních větší bodový odstup. První příčku a pohár pro vítěze vybojovalo Jiráskovo Gymnázium A s 21,5b, druhé místo obsadilo družstvo Gymnázium Broumov s 20b. Těsně na třetí příčce s jednobodovým rozdílem se umístil tým ze ZŠ Nové Město nad Metují A s 19b.

Naše družstvo ve složení Jáchym Bém, Nathan Holda, Khanh Nam Pham, Filip Rezek se umístilo na pěkném 8. místě.