Úvod » Nezařazené » Na zkušené daleko od domova aneb Rok, který mne změnil

Na zkušené daleko od domova aneb Rok, který mne změnil

V minulém roce se mi naskytla lákavá nabídka odjet na rok do Spojených států amerických. Neváhala jsem a chopila se své šance. Následovalo ohromné množství papírování, aby bylo zaručeno, že jsem vhodná kandidátka. Když bylo vše vyplněno a schváleno, čekala jsem už pouze na vhodnou a „hodnou“ hostitelskou rodinu, která by se mne ujala. Po čase mi byla agenturou přidělena rodina Trenholmových z Kalifornie. Když konečně přišel den mého odletu, měla jsem velmi smíšené pocity. Smutek z opouštění mých nejbližších soupeřil s radostí ze splněného snu a s nervozitou z nevědomosti, co bude. Byl to těžký i kouzelný den.

Trenholmovi na mě čekali na letišti v Los Angeles. Odvezli mě do mého nového domova a já jsem se úspěšně seznámila s dalšími členy rodiny včetně tří velikých psů. Za týden mi začal školní rok. V Americe si student střední školy vybírá jen několik předmětů. Škola byla obrovská a neustálé přemisťování mě dosti mátlo. První měsíc jsem byla úplně ztracená. Ovšem přívětivý přístup všech mých učitelů i spolužáků mi mé začátky značně ulehčil. Už teď se mi po mých tamějších přátelích stýská. Měla jsem neuvěřitelné štěstí na hostitelskou rodinu. Uvítali mě jako svého dalšího člena rodiny, ve všem mne podporovali a snažili se, abych poznala ta nejkrásnější a nejdůležitější místa Spojených států. Tolik zážitků v jednom jediném roce a tolik přívětivých lidí! Co víc jsem si mohla přát! Na Havaji jsme strávili Silvestr a přivítali nový rok. Ve Washingtonu právě probíhaly slavnosti Blooming Cherry Trees. Procházela jsem se po New Yorku, do kterého se snad každý chce jednou v životě vypravit. San Francisco mi kupodivu připomínalo domov nejvíce a Santa Barbara mne okouzlila svými nádhernými plážemi a milými lidmi. Byl to překrásný a nezapomenutelný rok, který mne změnil. Budu vzpomínat na kulturu, lidi, místa i životní lekce, kterých se mi dostalo.

Domů do Čech jsem se vrátila koncem června. Ovšem prázdniny se pro mne nekonaly, jelikož jsem se ihned začala učit na rozdílové zkoušky, protože jsem chtěla pokračovat se svými spolužáky v oktávě k maturitě. Takřka celé léto jsem strávila v knihovnách nad učivem třetího ročníku. Přes všechny obtíže jsem zkoušky úspěšně složila. Za pár měsíců mě čeká maturita a přijímací zkoušky na vysokou školu. Ráda bych studovala mezinárodní vztahy a politologii na Karlově univerzitě v Praze.

Kristýna Krupičková

studentka oktávy gymnázia