Úvod » Prezentace předmětů » Společenské vědy » Výuka » Múzování 2015 – komentář

Múzování 2015 – komentář

Náš velký pololetní svátek je za námi, pojďme se ještě trochu ohlédnout.

Že je to opravdu svátek, nám letos originálně připomněla Sexta, která vytvořila krásný sváteční nadpis nad jevištěm:

 

Letos jsme byli příjemně překvapeni (skoro zaskočeni) velkým zájmem vystupovat.  Po loňském štíhlejším programu to byla změna. Ukázalo se ale, že je opravdu co předvést! Nejenže nám dozrálo několik talentů mezi staršími žáky, ale máme nadějné a úspěšné kádry i mezi těmi nejmladšími. K tomu několik zajímavých hostů – dívčí komorní sbor KAPA (posily by sboru slušely), slibná hudební skupinka SPRINGHIT (svěží a k tomu vše z vlastní dílny!) a náš tvořivý absolvent Radek Malý se svou hudební formací Krtek utek a s originálním a náročným repertoárem.

A co soutěžní vystoupení? Nejvíce se líbila pestrá hudební formace ŠSDH, která vstřebala muzikální nadšence napříč ročníky a publikum nadchla svým elánem a instrumentálním i pěveckým potenciálem. Napoprvé se předvedli převzatými hity popmusic, ale v kuloárech zaznělo, že mají chuť pustit se do vlastní tvorby! Na druhém místě byli bratři Štěpán a Marek Bischofovi – hudební talenti, kteří svým nadšením strhli publikum k ovacím za energický klasický čardáš. Třetí místo obsadilo hvězdné dívčí duo Eliška Kratěnová a Michela Hrdinová, které předvedly dokonalou souhru v populárních písních, ale tentokrát si troufly i na vlastní skladbu s kritickým poselstvím o morálce společnosti.

Pro zajímavost ještě dvě další umístění: Někoho by mohlo překvapit 4. místo Barbory Žárské ze sekundy, ta ale opravdu krásně zazpívala píseň Ordinary Love a sama se doprovodila na klavír.  A ještě zmíním 5. místo pěvecké formace septimy, která vystoupila se svou pěveckou cizojazyčnou sérií. Poté co odhodili počáteční rozpaky a trému, sami si své vystoupení užili a publikum i pobavili a zabavili (světýlka z mobilů). Další umístění se nevyhlašovala, ale spontánní potlesk si vychutnali i všichni ostatní účinkující a to je určitě pěkná odměna.

Letos jsme program s úspěchem předvedli i rodičům a veřejnosti už ve středu v podvečer a jednotlivá vystoupení se střídala s promítáním prezentací vyučovacích předmětů a různých akcí a projektů. Část prezentací se zájmem zhlédlo i školní publikum ve čtvrtek, všechno se bohužel z časových důvodů nevešlo, takže pokračování někdy příště.

I tak toho bylo letos dost a dost, někoho už ke konci trochu zmáhala únava, hlad a také nedočkavost převzít si své pololetní vysvědčení a vyrazit na prázdniny…

Tak ještě jednou velké uznání a díky všem účinkujícím a dále i celkem početnému realizačnímu týmu:

Moderátorka – Mgr. Kamila Křížová, technická podpora (a konstruktér ŠSDH) – Mgr. Pavel Šimek, Mgr. Eva Stejskalová – výtvarná stránka, diplomy a ceny pro vítěze, krabice (vše vznikalo pod jejím vedením v sekundě, sextě a 2. A) + péče o doznívání Múzování na školních chodbách (panely, starší nadpisy), Mgr. Jana Vosáhlová – IT podpora při úpravách prezentací, pan Bedřich Šturm z firmy Rondo Music  – zvuk a osvětlení, kolegyně Jitka Trefilová – propagace a mediální podpora, Klára Týčová – fotografie, Matěj Lupínek a Roman Hladík – asistenti zvuku a prezentací, Matěj Rosulek a Mirek Slezák – jevištní asistenti, celá 2.A – zajištění hladkého průběhu hlasování a vyhodnocení soutěže a nechtěla bych zapomenout na finanční podporu Unie rodičů (financování zvukaře a drobných cen vítězům). Zvláštní poděkování bych ráda věnovala kolegům z Teachers Factory, že jsme to nevzdali. Nakonec jsme si to docela užili, ale nebojte, už se to nebude opakovat! (i když sami pro sebe si občas opravdu rádi zazpíváme a zahrajeme)

Bylo to náročné, ale příjemné a sváteční… Několik zájemců už se ohlásilo na příští rok, těšme se! Nashledanou  při Múzování 2016!

Lenka Popélyová

P.S. Kdo toho ještě nemá dost, tak přidávám celý program. L.P.

MÚZOVÁNÍ  2015 – čtvrtek 29. ledna

HOST : hudební skupina SPRINGHIT

1.      tanec Barbora Bašová 1.P             
2.      scénka Grammy – Romana Králíková, Patricie Šedivá + skupinka z 3.P
3.      (píseň s kytarami Martin Mervart, Matyáš Mach z 1.P – vystoupení pro nemoc odpadlo)
4.      zpěv s klavírem Barbora Žárská 2.P
5.      tanec – disco – Jana Patočková, Lucie Veverková 2.P    
6.      zpěv s klavírem  Patricie Šedivá + Valentina Tomšů 3.P
7.      vtipy v AJ – skupinka z 2.P
8.      aerobic Denisa Dolénková 2.P + Markéta Pourová 5.P
9.      zpěv + kytara Monika Lebedinská, 6.P 

10.  saxofon  Adam Holda, 1.P

HOST:  SBOR  KAPA

PŘESTÁVKA

11.  hudební skupina ŠSDH

12.  břišní tanec Anna Friesová, 7.P                

13.  zpěv Nikol Kohlová 4.P + Alena Ficková 5.P   2 písně 

14.  písně v cizích jazycích FJ, RJ, AJ – 7.P   

15.  zpěv, klavír, kytara Eliška Kratěnová, Michaela Hrdinová, 3.A

16.  klavír + housle Štěpán Bischof 2.A + Marek Bischof 4.P

17.  zpěv Kateřina Havlíková, 2.A 

HOST: taneční vystoupení – Markéta Pourová 5.P + Martin Rohr – BONSTEP  HK          

18.   sboristky

rekapitulace, hlasování

HOST: skupina KRTEK  UTEK – Radek Malý a spol.

TEACHERS  FACTORY

Vyhlášení vítězů, zakončení