Úvod » Prezentace předmětů » Matematika » Soutěže » Matematický a zčásti i fyzikální report 2011

Matematický a zčásti i fyzikální report 2011

Matematický a zčásti i fyzikální report 2011 PDF Tisk

Také letos jsme zaznamenali úspěšný matematický rok! V nižším gymnáziu vynikl hlavně Jan Hroneš z primy, který zvítězil v okresním kole Matematické olympiády v kategorii Z6 a také v okresním kole Pythagoriády !  Patří mu také čtvrté místo ve školním kole Matematického klokana.  V okresních kolech Matematické olympiády a Pythagoriády velmi dobře reprezentoval Petr Sychra z primy.

Janě Kejdanové ze sekundy se dařilo zejména v okresních  kolech matematické olympiády, kde obsadila 2.-3. místo. Patří jí společně s Kristiánem Ottem také 4.-5.místo v okresním kole Pythagoriády, zároveň byla třetí ve školním kole Matematického klokana.

V tercii nejvíc potěšila Jana Chrásková svým 3.-4.místem v okresním kole olympiády a 4.místem v Klokanovi. Kvartu nejlépe reprezentoval Martin Škrabka, vítěz okresního kola olympiády a  třetí ve své kategorii v soutěži Klokan.

Ve vyšším gymnáziu dosáhl největšího úspěchu Jakub Konrád ze septimy, úspěšný řešitel krajského kola Matematické olympiády v nejvyšší kategorii A a držitel druhé příčky ve školním pořadí Klokana v kategorii Student. Je také úspěšným řešitelem krajského kola Fyzikální olympiády! To je rozhodně báječný úspěch!

Neméně úspěšní byli letos studenti sexty, zejména Pavel Rozdolský, který vybojoval vynikající druhé místo  v krajském kole Fyzikální olympiády! Zároveň reprezentoval v krajském kole matematické olympiády a v soutěži Génius Logicus, byl třetí ve školním kole v soutěži Klokan . Jan Škrabka ze sexty je úspěšným řešitelem krajského kola FO, řešitelem krajského kola MO, byl úspěšný také v soutěži Génius Logicus. Dalšími úspěšnými řešiteli krajského kola FO byli:  Antonín Martínek, vítěz školního kola Klokana v kategorii Junior, úspěšný v Génius Logicus, a Jiří Teichman. Nestává se každý rok, aby  se v jedné třídě sešli čtyři úspěšní řešitelé krajského kola Fyzikální olympiády!

Na certifikáty mezinárodní soutěže Génius Logicus teprve čekáme.

Všem jmenovaným nezbývá než blahopřát. Hodně dalších úspěchů a radosti z matematiky!

 

Zapsala Dagmar Dolejší