Úvod » Prezentace předmětů » Matematika » Soutěže » Matematická soutěž KoKoS

Matematická soutěž KoKoS

KoKoS (=Koperníkův Korespondenční Seminář), celoroční matematická soutěž pro žáky 6. – 9. ročníků a odpovídajících ročníků gymnázií.

Pravidla:

Za rok vyjde 5 – 6 sérií, z nichž každá obsahuje šestici matematických/logických úloh, jejichž řešení nám žáci zasílají buď emailem, poštou nebo přes webové stránky. My následně příklady opravíme, obodujeme a poštou zašleme řešitelům zpátky. Série obsahují také příběh na pokračování, do kterého jsou příklady zasazeny, a „Piroh poznání“, kde se žáci dozví vždy něco nového z matematiky nebo fyziky. Na konci roku mohou nejlepší řešitelé KoKoSu vyhrát zajímavé ceny.

Uzávěrka aktuální série KoKoSu: 31. prosince 2014

 

Více o nás: 

KoKoS je organizován studenty vyššího gymnázia. Kromě celoročního semináře pořádáme také Koperníkovy prázdniny – soustředění konající se dvakrát do roka, obvykle na podzim a na jaře; a Koperníkův matboj – matematické klání mezi týmy jednotlivých škol. Další informace najdete na webových stránkách nebo nás můžete kontaktovat přes oficiální email.

Budeme opravdu rádi, když soutěž představíte žákům nadanějším na matematiku nebo logické myšlení všeobecně. Kvůli technickým problémům spojeným s první sérií nemáme zatím řešitelů mnoho a proto má ještě stále každý nový řešitel možnost vzvítězit.

Předem děkuji za celý KoKoS tým a přeji pěkný den.

Tereza Tížková

 

Webové stránky: kokos.gmk.cz

Facebook: facebook.com/gmkkokos

Email: gmkkokos@seznam.cz

Adresa:  Gymnázium Mikuláše Koperníka

17. listopadu 526

743 01 Bílovec