Úvod » Lyceum Ziębice

Lyceum Ziębice

Naše škola udržuje již více než deset let přátelské vztahy s Zespółem Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki v Ziębici. Naše setkání se odehrávají dvakrát do roka, vždy se uskuteční jedna návštěva u nás a jedna v Polsku. Jedná se o dvoudenní výměnné pobyty s ubytováním v rodinách.

I když jsou to krátká setkání, jejich význam byl podpořen již dvěma udělenými granty. První jsme obdrželi z dotací Královehradeckého kraje a druhý, letošní, od Lesů ČR. Proto bude také nejbližší setkání zaměřeno na environmentální výchovu. Tradičně máme na programu společné návštěvy významných míst v regionu a poznávání historických a kulturních tradic. Studenti se často s překvapením dozvídají, kolik mají naše regiony společných znaků a historických souvislostí. Poznávají však i rozdíly nejen v životě obou národů, ale i obou systémů školství.

Akce bývají dobře hodnoceny a mnohdy vznikají i přátelství, která se dále rozvíjejí. Letošní setkání se uskuteční v listopadu 2011, kdy navštívíme přírodovědná muzea ve Wroclavi a národní park Polska Błędne Skały (Bludné skály). Den vyvrcholí večírkem s programem, který pro nás naši hostitelé připraví.

Ani učitelé nezůstávají stranou. Pomáhají s přípravou celé akce a těší se na setkání s kolegy, z nichž se již stali dobří známí a přátelé.