Úvod » Prezentace předmětů » Český jazyk » Literární seminář tři dny v Praze

Literární seminář tři dny v Praze

LITERÁRNÍ SEMINÁŘ NA EXKURZI V PRAZE

V rámci našeho literárního semináře jsme se 24. října 2021 vydali na exkurzi do Prahy. V našem programu bylo hodně rozmanitých prohlídek, divadel či muzeí. Jako první jsme navštívili Národní muzeum a jeho Novou budovu, kde jsme si prohlédli výstavu s názvem ‘Dějiny 20. století‘. Naše další zastávka byla v Galerii DOX, kde pro nás byl připraven moc pěkný program. Vyzkoušeli jsme si ilustraci či rychlé vymýšlení příběhů a prohlédli si výstavu Viktora Karlíka. Večer nás čekalo Divadlo Rokoko s názvem ‚Přes čáru‘.

Druhý den naší exkurze byl též velice zajímavý. Postavili jsme se před Lennonovu zeď, prohlédli si Sovovy mlýny a podívali se na ostrov Kampu, kde jsme měli domluvenou prohlídku ve Werichově vile. Po ní jsme se vydali přes Karlův most a udělali si menší procházku před naším dalším programem. Došli jsme k budově Klementina, kterou jsme si prohlédli. Viděli jsme Barokní knihovní sál, Meridiánovou síň a poté jsme obdivovali výhledy z věže.

Když jsme si vše prohlídli, tak jsme ještě zavítali na Vyšehrad a prošli si hřbitov, kde se nachází hroby růžných slavných a významných osobností. Naše druhé a poslední divadlo po denním programu se jmenovalo Divadlo Pod Palmovkou. Hra, na kterou jsme se šli podívat, se jmenovala Žítkovské bohyně.

Náš poslední den exkurze byl klidnější, ale přesto jsme stihli zavítat do Strahovské knihovny a galerie, vyjít na Petřínskou rozhlednu a navštívit Muzeum Franze Kafky. Poté jsme se jen rozloučili s hlavním městem naší republiky a navrátili se unavení, ale nadšení z vydařené exkurze domů.

Ema Žárská