Úvod » Prezentace předmětů » Tělesná výchova » Soutěže » Letošní AND1 Cup jsme přetavili ve dva bronzy

Letošní AND1 Cup jsme přetavili ve dva bronzy

1. dubna jsme vyrazili s chlapeckou i dívčí basketbalovou reprezentací do Jičína na krajské finále AND1 Cupu v basketbalu kategorie III. a není to „apríl“, že jsme si přivezli shodně dvě bronzové medaile.

 

Chlapci měli ze soupeře stejně staré hochy ze ZŠ kpt. Jaroše Trutnov a Masarykova ZŠ Stará Paka.

 

Gymnázium a SOŠ Jaroměř – ZŠ kpt. Jaroše Trutnov        7:65

(Martínek 7)

V prvním utkání narazili naši chlapci na velmi kvalitního soupeře, který svou herní převahu vyjádřil i střelecky a své skóre v průběhu zápasu jen navyšoval.

 

Masarykova ZŠ Stará Paka – Gymnázium a SOŠ Jaroměř                13:8

(Beran 4, Martínek 2, Pilař 2)

Druhé utkání bylo již o poznání vyrovnanější, o čemž svědčí i poločasový stav 6:6. Ve druhém dějství jsme však nedokázali potrestat soupeře, který hned v úvodních minutách nasbíral 5 týmových faulů. Trestné hody jsme nedokázali proměňovat, a tak staropačtí otočili zápas ve svůj prospěch.

 

Konečné pořadí:

  1. ZŠ kpt. Jaroše Trutnov
  2. Masarykova ZŠ Stará Paka
  3. Gymnázium a SOŠ Jaroměř

 

 

Děvčata se postupně utkala se ZŠ Sever Hradec Králové, ZŠ V Domcích Trutnov a ZŠ 17. listopadu Jičín.

 

ZŠ Sever Hradec Králové – Gymnázium a SOŠ Jaroměř   25:21

(Kršková 9, Baldíková 6, Csurillová 4, Novotná 2)

V první půli byla naše hra poněkud vlažnější, čehož soupeřky z Hradce dokázaly využít a v poločase jsme prohrávali o 9 bodů. Ve druhé půli jsme však dokázali vývoj zápasu otočit a strhnout vedení na naši stranu. Utkání jsme bohužel nedotáhli do vítězného konce a děvčatům z hradecké základní školy jsme podlehli o pouhé 4 body.

 

ZŠ V Domcích Trutnov – Gymnázium a SOŠ Jaroměř        18:22

(Kršková 12, Baldíková 4, Csurillová 4, Polanská 2)

Ve druhém utkání jsme od začátku měli více ze hry a naši mírnou převahu jsme vyjádřili i střelecky. Ve druhé části jsme polevili a děvčata z Trutnova toho dokázala využít a skóre srovnat. Závěr vyrovnaného zápasu však patřil opět našim hráčkám, které si nakonec připsaly cenné vítězství.

 

Gymnázium a SOŠ Jaroměř – ZŠ 17. listopadu Jičín           20:40

(Kršková 9, Baldíková 5, Csurillová 4, Dostálová D. 2)

Na domácím celku byla od úvodních minut patrná sehranost, jelikož žákyně této školy spolu hrají i za tamní basketbalový klub. Na konci prvního dějství byl rozdíl ve skóre pouze o 5 bodů ve prospěch domácích, což bylo poměrně hratelné. Ve druhé půli však přišel drtivý nápor jičínského celku, kterému už jsme nedokázali vzdorovat, a tak rozdíl ve skóre začal narůstat. Zastavil se až na propastných 20-ti bodech.

 

Za zmínku stojí, že nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena hráčka našeho družstva, Bára Badlíková.

 

 

Konečné pořadí:

  1. ZŠ 17.list. Jičín
  2. ZŠ V Domcích Trutnov
  3. Gymnázium a SOŠ Jaroměř
  4. ZŠ Sever Hradec Králové

 

Za skvělé výsledky a příkladnou reprezentaci školy všem hráčům i hráčkám děkujeme!

 

Gymnázium a SOŠ Jaroměř na KF reprezentovali: Alois Martínek (3.P), Vojtěch Petiška (3.P), Radek Beran, Matyáš Čekal, Matěj Pilař, Ondřej Doubek (všichni 2.P), Vojtěch Záliš (1.P), Natálie Csurillová (3.P), Ivana Kršková, Bára Baldíková, Denisa Dostálová, Pavlína Dostálová, Dominika Kňourková (všechny 2.P), Julie Polanská, Karolína Novotná (obě 1.P)

 

K postupu do krajského kola nám v okresním kole pomohli také: Adam Miler, Kristýna Bdeleková, Patricie Šedivá (všichni 2.P), Pavla Haužvicová (1.P), Pavlína Hlaváčková (3.P)