Úvod » Prezentace předmětů » Český jazyk » Exkurze » Kvarta v Praze

Kvarta v Praze

Kvarta v Praze

V neděli 14.4.2019 jsme vyrazili na kulturně historickou exkurzy do Prahy v doprovodu paní učitelky Evy Stejskalové a paní učitelky Jany Vosáhlové. Náš výlet trval do středy 17.4.2019 a viděli jsme toho opravdu mnoho.

Jako první jsme hned po příjezdu navštívili Neviditelnou výstavu v Novoměstské radnici, kde jsme si vyzkoušeli, jaké to je být nevidomým. Tato výstava byla skutečně velmi zajímavá a také poučná. Dále jsme se prošli večerní Prahou a podívali jsme se na nejznámější pražské památky.

V pondělí jsme měli zařízenou prohlídku Židovského muzea a workshop. Tam jsme se dozvěděli mnoho věcí o židovské kultuře, zvycích a svátcích a prohlídli jsme si Staronovou synagogu, Pinkasovu synagogu a židovský hřbitov. Odpoledne jsme ještě stihli  navštívit Betlémskou kapli a Staroměstskou radnici s výklady průvodců.

Večer jsme byli v Národním divadle, kde jsme viděli představení Manon Lescaut. Myslím si, že se nám to všem líbilo. Hned další večer jsme zhlédli představení ve Stavovském divadle: Vítejte v Thébách.

V úterý nás provedla lektorka Anežským klášterem, kde jsme si povídali o atributech svatých. Protože jsme měli krásné počasí, vydařila se i odpolední plavba po Vltavě doplněná potom výkladem v Muzeu Karlova mostu.

Den odjezdu jsme se ještě došli podívat do nově opraveného Národního muzea a jeli jsme domů.

Naše exkurze do Prahy byla nejen velmi zajímavá a hodně jsme se toho naučili, ale také jsme měli zábavu a těšíme se na další takovéto výlety.

Evelína Polanská