Úvod » Prezentace předmětů » Španělský jazyk » Soutěže » Konverzační soutěž ve španělském jazyce

Konverzační soutěž ve španělském jazyce

Konverzační soutěž ve španělském jazyce

V pondělí 30. 1. 2023 a se uskutečnila konverzační soutěž ve španělském jazyce na GJŽ. 
Celkem se zúčastnilo 11 soutěžících, kteří byli rozděleni do dvou kategorií. Žáci 3. ročníku a 5.P, kteří patří do Kategorie I, si na soutěž připravovali 10 tematických okruhů, například moje město, svátky a tradice ve Španělsku a Latinské Americe. Do Kategorie II se přihlásili studenti 4. ročníku, sexta a septima a losovali z 13 témat.

Vítězkou Kategorie I se stala Lucie Trávníčková z 5.P, a v Kategorii II zvítězila Alžběta Chrásková z 7.P Vítězové obou kategorií postupují do Okresního kola konverzační soutěže ve španělském jazyce v HK..

Lucie Trávníčková: Moje příprava trvala asi týden a ke každému tématu jsem se učila hlavně slovíčka, kterými jsem si rozšířila slovní zásobu. Pokud někdy budete uvažovat o účasti, určitě bych doporučila neváhat a přihlásit se. Nejen že získáte zpětnou vazbu o tom, jak na tom s daným jazykem jste, ale také nové příležitosti a zkušenosti.

Alžběta Chrásková: Před začátkem soutěže jsem byla vcelku nervózní, ale po chvíli, co jsem se rozmluvila, ze mě nervozita opadla. Vybrala jsem si téma, které mi úplně nesedlo, ale díky tomu, že jsem měla čas na potítku, jsem si mohla dané informace k tématu připravit.

Vítězům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole a všem, kteří se zúčastnili, děkujeme za přípravu. ¡Enhorabuena!