Úvod » Prezentace předmětů » Španělský jazyk » Soutěže » Konverzační soutěž ve španělském jazyce 2024

Konverzační soutěž ve španělském jazyce 2024

V pondělí 4. 3. 2024 se uskutečnila konverzační soutěž ve španělském jazyce na GJŽ. 
Celkem se zúčastnilo 14 soutěžících, kteří byli rozděleni do dvou kategorií. Žáci 3. ročníku, kteří patří do Kategorie I, si na soutěž připravovali 9 tematických okruhů, například moje město, svátky a tradice ve Španělsku a Latinské Americe. Do Kategorie II se přihlásili studenti sexta a septima, a losovali z 12 tematických okruhů, například španělština na světe, Španělsko a Latinská Amerika.

Vítězkou kategorie I se stala Nela Štrofová z 3.A a v kategorii II zvítězil Jan Burian z sexty. Vítězové obou kategorií postupují do Okresního kola konverzační soutěže ve španělském jazyce v HK.

Nela Štrofová: Konverzační soutěž ve španělštině proběhla asi přesně tak jak jsem si to představovala. Jelikož jsme ji měli hned po jarních prázdninách, tak jsme aspoň měli dost volného času na přípravu. Musím říct, že jsem z toho byla trochu ve stresu, ale nakonec to bylo v pohodě. Soutěž byla hezky zorganizovaná a myslím si, že to pro nás byla dobrá zkušenost a aspoň jsme si ověřili naše znalosti. 

Jan Burian: Konverzační soutěže jsem se účastnil už druhým rokem, takže jsem si víc věřil. Ale obsahu (témat) bylo více než jsem zvyklý se učit normálně do školy, takže o to byla soutěž větší výzvou a zároveň zkušeností. Navíc konkurence byla silná, protože i ostatní účastníci brali soutěž vážně, aby dokázali, že umí mluvit španělsky. Já jsem si vybral téma Los medios de transporte y los horarios de los españoles a myslím, že jsem to zvládnul dobře, ačkoli jsem doufal, že dostanu třeba América Latina nebo Los alimentos y la comida. Předmětová komise (pan Miguel a paní Fibigerová) očekávala od studentů značný výkon, nicméně jsem si jistý, že při hodnocení byla nanejvýš objektivní. Na další kolo konverzační soutěže se chci ještě lépe připravit a doufám, že se budu moct zúčastnit i příští rok.

Mgr. et Mgr. Miguel Durand Cuba