Úvod » Prezentace předmětů » Matematika » Aktuality » Kampaň proti nežádoucímu zadlužování – soutěž pro SŠ

Kampaň proti nežádoucímu zadlužování – soutěž pro SŠ

Občanského sdružení spotřebitelů TEST, vydavatele časopisu dTest a v současné době největší organizace, která si klade za cíl chránit spotřebitele v České republice se rozhodlo uspořádat soutěž i pro středoškoláky.

Naše sdružení po celý letošní rok vede mediální a vzdělávací kampaň proti nežádoucímu zadlužování, jejíž součástí je i nedávno spuštěná galerie neetických reklam na půjčky, úvěry, kreditní karty či hypotéky, které svádí ke zbytečnému zadlužování a vytváří dojem, že život na dluh je běžný, odpovědný a nenese žádná rizika. Prostřednictvím článků a tiskových zpráv jsme vyzvali spoluobčany, aby podobné reklamy fotili a posílali do naší redakce.
Do našich aktivit bychom rádi zapojili i studenty středních škol, protože jejich vnímání reklamy bývá jiné než u většiny dospělých a často nemusí domýšlet důsledky, ke kterým může dojít v případě, že svým jednáním budou následovat výzvy v reklamě obsažené.
Je žádoucí, aby se nad těmito reklamami zamýšleli.

Rozhodli jsme se proto uspořádat soutěž a vyzvat studenty, aby nám posílali příklady reklamy, která z jejich pohledu odporuje etice a svádí k zadlužování. Z došlých příspěvků vybereme 3 nejabsurdnější reklamy a studenty oceníme předplatným našeho časopisu dTest, který se věnuje testům výrobků, spotřebitelským právům i finančním službám. Současně věnujeme roční předplatné i jejich domovské škole.

Tímto bychom Vám chtěli nabídnout možnost zapojit se do této soutěže, podmínky jsou jednoduché. K účasti stačí najít, vyfotit či naskenovat reklamu, která svádí ke zbytečnému zadlužování a odeslat ji na e-mail soutez.reklama@dtest.cz. Soutěž končí 14. února 2013.


Vítěze vybere odborná porota ve spolupráci se serverem www.bankovnipoplatky.com.
Inspiraci, jaké reklamy hledat, můžete najít na stránce www.dtest.cz/galerie-uvery či na několika příkladech v příloze. V případě doplňujících dotazů k realizaci soutěže se prosím obracejte přímo na mě, e-mail: borovicka@dtest.cz, mobil 602 519 828.