Úvod » Prezentace předmětů » Výpočetní technika » Výuka » Jarní soustředění korespondenčního semináře z programování

Jarní soustředění korespondenčního semináře z programování

Toto soustředění je určeno pro středoškoláky, kromě čtvrťáků. Cílem je motivovat nové lidi pro řešení KSP (korespondenční seminář z programování).

Pořádají to matfyzáci a nemyslete si, že to jsou nějací prapodivní lidé. Jsou docela normální. Vždyť i oni za sebou mají svá středoškolská léta. Soustředění se konalo v malé vesničce Obůrka u Blanska.
Nejprve nám bylo oznámeno, že nám nemá kdo odvézt batohy, protože se dotyčný nedostavil, ale domluvili někoho jiného (někoho, koho zrovna potkali venku). Takže chtě nechtě jsme tomu dlouhánovi svěřili své batohy. Naštěstí se k nám později v pořádku vrátily. Pár kilometrů za Blanskem, skoro u Obůrky, jsme si zahráli pár seznamovaček. Bylo tam velmi mnoho Tomášů a Honzů. Dále nám bylo oznámeno, že nemáme kde spát, ale že se nemusíme bát, že se jeden z orgů (=organizátorů) vydal hledat ubytování. Tudíž naše první přednáška proběhla v lese za světel z auta.
Celé soustředění provázelo téma bezdomovců. Každý den začínal fyzickou a duševní rozcvičkou. Dopoledne a večer byly přednášky, odpoledne byla venkovní hra. Přičemž první dva dny souběžně s přednáškami probíhal začátečnický kurz. Jednou jsme měli i velkou noční hru, šifrovačku. Dala docela zabrat, ale všem se líbila.
Naučili jsme se zde mnoho nových věcí a mimo jiné i karetní hru Mao. Ani nedostatek (či absence) spánku nás neodradil od jejího hraní, kdy to jen šlo. Na konci soustředění jsme získané znalosti využili v závěrečné soutěži, kde jsme byli rozdělení do týmů, a jakmile jsme vyřešili nějakou úlohu, všem v týmu se to vysvětlilo a poté se mohlo jít řešení prezentovat nějakému organizátorovi. Ten si právě náhodně vybral nějakého člena týmu, který mu to měl vysvětlit.
Závěrem, všichni jsme si to náramně užili a moc se nám tam líbilo.

Účastníci z naší školy:

  • Anna a Kateřina Zákravské, Antonín Martínek, všichni ze septimy

Autorka článku: Anna Zákravská, septima

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto z webu KSP