Úvod » Prezentace předmětů » Výtvarná výchova » Jak jsme si vyzkoušeli řemesla

Jak jsme si vyzkoušeli řemesla

Jak jsme si vyzkoušeli řemesla

V tomto roce jsme navázali spolupráci s jaroměřskou Střední školou řemeslnou. Studenti literárního semináře se podílel na velmi zajímavém projektu, kdy čtyři střední školy vytvořily novou křížovou cestu na Novém Hrádku. Její slavnostní otevření se uskuteční v sobotu 25. června v 10 hodin na vrchu Šibeník u rozhledny.

Protože naše část práce navazovala na kovářskou a keramickou výzdobu křížů, šli jsme se podívat do obou dílen. Byl to velmi zajímavý zážitek, protože jsme si všichni mohli zkusit vykovat malou kovovou ozdobu a v keramické dílně zase každý dostal příležitost vytočit na kruhu něco, co alespoň trochu připomínalo hrníček. Moc děkujeme paní mistrové Romaně Neufussové a mistrovi Zdeňku Vítkovi, že nám to umožnili a s velkou trpělivostí se nám věnovali.

Toto propojení škol je velmi důležité a mnoha našim studentům otevřelo oči. Pochopitelně jsme za jednu návštěvu nic nevytvořili, o to více si teď umíme vážit ruční práce a poznali jsme, jak těžké je naučit se řemeslu a dobře ho zvládnout.

Eva Stejskalová