Úvod » Prezentace předmětů » Český jazyk » I učitelé se vzdělávají

I učitelé se vzdělávají

Na státní svátek 28. září 2018 a následující sobotu se učitelé naší školy vypravili na poznávací zájezd do Příbrami a okolí.

První zastávka byla v Památníku Karla Čapka ve Strži, kde jsme s průvodkyní prošli letní sídlo manželů Čapkových, poté následoval nedaleký zámek Dobříš, jehož krásné zahrady jsou bohužel v rekonstrukci.

Odpoledne jsme se zastavili ve Vysoké u Příbramě, kde je Památník Antonína Dvořáka a nedaleko Rusalčino jezírko, které inspirovalo hudebního skladatele k napsání známé opery Rusalka.

Na závěr dne nás čekalo vážnější téma, Muzeum Vojna Lešetice, Muzeum obětí komunismu. Průvodce nás provedl objekty, kde především političtí vězni žili a v nedalekých uranových dolech tvrdě pracovali. Vše doplňovala bohatá dokumentace.

Druhý den jsme si prohlédli významný barokní areál a poutní místo Svatá Hora v Příbrami, který prošel v letech 2015 a 2016 rozsáhlou rekonstrukcí. Byl to velmi silný zážitek doplněný o zajímavé informace průvodkyně.

Posledním bodem dvoudenního programu bylo něco pro milovníky techniky, Hornické muzeum Březové Hory. Opět zajímavý výklad, sestup do dolů a jízda hornickým vláčkem v podzemí zakončily náš zájezd.

Bylo to zajímavé, i když náročné. Krásným zážitkům pomohlo i ideální počasí.

Eva Stejskalová, Gymnázium Jaroslava Žáka Jaroměř

Svatá Hora

Památník K. Čapka ve Strži

Zámek Dobříš

Památník Vojna Lešetice

Hornické muzeum Březové Hory

Památní A. Dvořáka ve Vysoké