Úvod » Prezentace předmětů » Chemie » Hurá – v chemii nastává doba „TEMNA“ !

Hurá – v chemii nastává doba „TEMNA“ !

Už jsme se těšili, až nastane doba „temna“! Není to vtip. Díky projektům se ušetřílo na zatemnění učebny chemie. Konečně došlo i na montáž. Pan Záhon (malá reklama:http://archiv.aukro.cz/predokenni-rolety-posledni-moznost-14-dph–i2826753553) nám vyšel vstříct i cenově, takže se výběrové řízení zhodnotilo i místní firmě, za což jsme také rádi.

Zatemnění přinese více možností v prezentaci světelných reakcí, lepší kvalitu videoprojekce a zároveň odstínění od tepla v jarním a letním období, kdy v chemii bývá hic, že se jak praví klasik  “ … se potí i zuby!“

Byla to cesta křivolaká, která nás přes zjišťování a porovnávání cen musela přenést i přes původně nepředpokládané nástrahy památkářů, kteří nám montáž nedovolili provést zvenčí, což by byla jednoduchá a levnější varinta. Důvod byl prostý. Nesměla utrpět venkovní vizáž naší úchvatné funkcionalistické budovy. Neutrpěla. V obrázcích předkládám i fotomontáž, jak by vypadaly rolety na budově zvenčí a veřejnost má tedy možnost porovnat a zároveň ocenit i vynalézavost autorů vnitřního řešení. Chválíme se sami, nikdo to za nás neudělá.

Tak jsme vymýšleli, jak to udělat uvnitř a nakonec jsme to s určitými kompromisy zvládli, i když to nějaké drobné složitosti – např. při mytí oken – bude vykazovat. No nic! Je to hotové, je to skvělé a máme z toho radost! Letos se nám pro chemii podařilo udělat opravdu hodně. Spolu s výbavou, chemickou laboratoří a kroužky je tohle další krok k vyšší úrovni vzdělávání na naší škole a předpokládáme, že to ocení i žáci.

Děkuji panu Jílkovi a panu Záhonovi, že v době mé absence dotáhli myšlenku v hmotu a ne obráceně.

P. Šimek za všechny, všichni za chemii !

Foto:

http://chemikuvblog.blog.cz/galerie/prirodovedny-krouzek-chemie#97299110