Úvod » Prezentace předmětů » Tělesná výchova » Soutěže » Fotbalový turnaj – Pohár Josefa Masopusta 2013

Fotbalový turnaj – Pohár Josefa Masopusta 2013

Stejně jako minulý rok, tak i letos jsme se vypravili na Pohár Josefa Masopusta ve fotbalu. V silně obsazeném turnaji, hraném ve dvou skupinách po 4 družstvech, jsme v těžké konkurenci obsadili vynikající 3. místo.

hotelnictví a podnikání Hronov – Gymnázium a SOŠ Jaroměř 1:6 (0:4)

Branky Jaroměře: Špaček Š. 2x, Bohuslav, Horák, Špaček V., vlastní)

Sestava: Krám – Nymsa, Hable, Křivský, Hlavatý – Všetečka, Horák, Bohuslav, Špaček V. – Pilař, Špaček Š.

Průběžně střídali: Sedláček, Vlk

Hned v našem prvním utkání jsme se střetli s velmi těžkým soupeřem, který ale dorazil na turnaj pouze v 8 hráčích. Hned od úvodních minut byla patrná početní převaha našeho mužstva. Tuto výhodu jsme zanedlouho přetavili ve vedení, když se v pokutovém území hned dvakrát v krátké době prosadil Šimon Špaček. Do poločasu jsme přidali ještě dvě branky, když se trefili Adam Horák a střílený centr Viktora Špačka si obránci domácích srazili do vlastní brány sami. Poločasové vedení mohlo být ještě vyšší, ale z velkého množství šancí už se žádná další v gól nepřetavila. Ve druhém dějství jsme zásluhou Dana Bohuslava a Viktora Špačka přidali další dvě branky. Náš soupeř, byť ve velkém oslabení se prosadil po brejkové příležitosti jednou, a tak jsme si připsali velmi cenné vítězství.

 

Gymnázium a SOŠ Jaroměř – SŠSTP Velké Poříčí 3:1 (2:0)

Branky Jaroměře: Sedláček, Horák, Bohuslav

Sestava: Krám – Nymsa, Hable, Křivský, Hlavatý – Všetečka, Horák, Bohuslav, Špaček V. – Pilař, Špaček Š.

Průběžně střídali: Sedláček, Vlk

Naše druhé utkání jsme začali velmi aktivně a po 5-ti minutách jsme za faul na Dana Bohuslava zahrávali pokutový kop, ten však Adam Horák trestuhodně zahodil, za což jsme mohli vzápětí pykat, ale brankář Filip Krám naše mužstvo podržel. Skóre jsme otevřeli po rohovém kopu, když se k odraženému míči dostal Radek Sedláček a nekompromisní dělovkou nedal brankáři šanci 1:0. Své zaváhání z úvodní penalty skvěle odčinil Adam Horák, když z přímého volného kopu parádně zakroutil míč do šibenice 2:0. Druhý poločas začal z naší strany velmi vlažně a soupeř dokázal zápas zdramatizovat 2:1. Konečnou podobu výsledku dal až těsně před koncem hlavou kapitán Dan Bohuslav 3:1.

 

Gymnázium a SOŠ Jaroměř – SPŠ Hronov 1:2 (0:1)

Branka Jaroměře: Bohuslav

Sestava: Krám – Nymsa, Hable, Křivský, Hlavatý – Všetečka, Horák, Bohuslav, Špaček V. – Sedláček, Špaček Š.

Průběžně střídal: Pilař

Poslední utkání naší skupiny mělo rozhodnout o postupu mezi námi a právě hronovskou průmyslovkou, která byla naším soupeřem. Utkání začalo z naší strany velmi nervózně a hronovští nás dostali pod tlak, který vygradoval v 15. minutě, kdy se náš soupeř po nakrátko rozehraném rohu gólově prosadil. Nutno podotknout, že spoustu přecházejících příležitostí Filip Krám zlikvidoval. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, ba dokonce jsme iniciativu v zápase převzali my. Bohužel jsme se nevyvarovali individuálních chyb, kterými jsme soupeře pouštěli do protiútoků. Vyrovnání přišlo po akci z naší levé strany, když Jakub Všetečka zatáhl po straně míč a centrem našel přesně hlavu Dana Bohuslava. Když už se zdálo, že zápas spěje k remíze, hronovští nám v poslední minutě zápasu zasadili smrtelnou ránu a po výhře 1:2 tak prošli naší základní skupinou bez zaváhání. Ani remíza by nám však na postup ze skupiny nestačila, vzhledem k lepšímu skóre Hronova.

 

V konečném pořadí jsme na Poháru Josefa Masopusta obsadili, se 6-ti body a skórem 10:3, 3. místo. To je po loňské 6. příčce veliký úspěch, za který našim reprezentantům děkuji.

Gymnázium a SOŠ Jaroměř reprezentovali: Daniel Bohuslav, Radek Sedláček (oba 4.A), Adam Horák (Oktáva), Tomáš Hlavatý (3.A), Viktor Špaček (Septima), Lukáš Vlk, Jakub Nymsa (oba 2.A), Vladimír Křivský, Ondřej Pilař (oba Sexta), Ondřej Hable (1.A), Filip Krám, Jakub Všetečka (oba Kvinta) a Šimon Špaček (Kvarta)

 

Mgr. Tomáš Lášek – vedoucí mužstva