Úvod » Prezentace předmětů » Německý jazyk » Výuka » Exkurze do Drážďan

Exkurze do Drážďan

  Dne 30. října jsme měli možnost zúčastnit se poznávací exkurze do Drážďan. Exkurze byla pořádána Goethe Institutem v Pardubicích, který mimo jiné aktivity organizuje již deset let i Německý divadelní festival. K tomuto výročí byla pořádána exkurze do Drážďan, jejíž součásti byla i návštěva divadla.

  Exkurze se s námi zúčastnilo ještě několik dalších středních a základních škol z Východních Čech. V Drážďanech nás nejprve čekala poznávací hra. Dostali jsme plán města, pracovní list s otázkami a naším úkolem bylo samostatně zjistit odpovědi. Hledání nás provedlo historickým centrem města. Měli jsme tak možnost vidět Zwinger, Theaterplatz s Drážďanskou filharmonií, Augustusstrasse a samozřejmě Frauenkirche. Díky dobrému počasí a dobré viditelnosti, jsme si mohli prohlédnout obě nábřeží, na které je krásný výhled z Augustova mostu přes řeku Labe.

  Odpoledne jsme shlédli divadelní představení „Rico, Oskar a přízraky“ v malém městském divadle, kam jsme se dopravili místní hromadnou dopravou. Německy mluvený text byl doprovázen českými titulky, takže nebylo obtížné porozumět německým dialogům.

  Domů jsme se vrátili až pozdě večer, utahaní z celodenního cestování, přesto však spokojení a plní zážitků z vydařené exkurze.

 Štěpán Bischof, 2.A