Úvod » Prezentace předmětů » Biologie » Exkurze do Botanické a Zoologické zahrady (31.5.17 1.A a Kvinta)

Exkurze do Botanické a Zoologické zahrady (31.5.17 1.A a Kvinta)

Poslední den v květnu jsme se my, kvinta a 1. A, vydali vlakem na směr Praha. Jakmile jsme dorazili do cíle, uháněli jsme nasednout na tramvaj, abychom neprošvihli Botanickou zahradu. U Botanické zahrady jsme měli chvilku si posedět, ale klid netrval moc dlouho, protože pan učitel Šimek a paní učitelka Pelouchová, nás přivítali s náručí pracovních listů. Ty, ale byly určeny hlavně k zajištění procházky celou krásnou botanickou zahradou. Ta nás totiž uchvátila velikostí a pestrostí rostlin, krásným výhledem na Prahu a Japonskou zahradou plnou kvetoucích rododendronů. Po hodince strávené zde, jsme si vyšlápli nemalý kopec a vstoupili do skleníků Fata Morgana. Najednou jsme s octili v pralese plným poletujících barevných motýlků. Ty jenom ale doplňovali krásy orchidejí a zlověstně vyhlížejících masožravek. Po květinkách nás čekala zvířátka, a tak jsme zamířili do ZOO. U vstupu jsme obdrželi mapku a jednoduché otázky k lepší orientaci. Orientace v mapce byla pro některé žáky obtžná, tak jsme se toulali po zahradě a pozorovali jsme to, co se trochu hýbalo. Samozřejmě jsme se stavili na zmrzlinu a nohy najednou přestaly bolet a mohli jsme se rozběhnout za poznáním exotických tvorů. Pak už jenom čekala dlouhá cesta domů, která ale rychle utekla. Ve večerních hodinách jsme dorazili do Jaroměře. Rozloučili jsme se, a s dobrý pocitem jsme odkráčeli do našich domovů, přesněji postelí.

Lenka Mesteková, kvinta

Ve středu 31. 5. 2017 jsme se společně se studenty prvního ročníku a kvinty vydali do Prahy. Exkurzi jsme zahájili v Botanické zahradě v Troji. Za slunečného počasí jsme se kochali kvetoucími rostlinami, záhony bylinek, japonskou zahradou s bonsajemi a také úchvatným výhledem na Prahu. Poté jsme se přesunuli do skleníku Fata Morgana. Zde jsme obdivovali exotické rostliny a také tropické druhy motýlů.

Exkurze pokračovala v zoologické zahradě. Řešení úkolů z pracovního listu provedlo studenty téměř celou zahradou.

Jezdíme do ZOO Praha pravidelně a mysleli jsme si, že už nás nemůže příliš překvapit. Ale takhle aktivní gorilí rodinku jsme ještě neviděli. Dokonce i Richard se pohyboval a dával najevo, kdo je ve výběhu pánem.

Takže příští rok se budeme znovu těšit, čím nás obě zahrady překvapí.

Hana Pelouchová a Pavel Šimek

WP_20170531_14_35_12_Pro

WP_20170531_15_58_33_Pro

WP_20170531_12_50_12_Pro