Úvod » Aktuality » Evropský den jazyků

Evropský den jazyků

Němčináři 3.A se ve čtvrtek 24. září 2015 vypravili do Pardubic, kde absolvovali pestrý program v rámci Evropského dne jazyků.

Nejdříve jsme navštívili Britské centrum, Alliance Française a Goethe-Zentrum Pardubice – všechna sídlí v Evropském spolkovém domě na Pernštýnském náměstí. Pracovníci center nás seznámili s nabídkou svých služeb, s cizojazyčnými knihovnami a také pro nás připravili soutěžní program. Zejména programy s francouzštinou a s němčinou byly velmi akční a zábavné. Poté jsme si trochu odpočinuli při procházce kolem pardubického zámku a také jsme využili příležitost zhlédnout interaktivně edukativní výstavu Vynálezy a objevy v Paláci Pardubice. U vybraných témat jsme vyhledávali různé zajímavosti, které jsme neznali – např. čeští vynálezci, lékařství, vynálezy v dopravě, v módě a také Leonardo da Vinci – vynálezce.

Odpoledne nás čekala druhá část jazykového programu v hale Turistického informačního centra Pardubice u Zelené brány s názvem Speak Dating. Dostali jsme příležitost otestovat si své jazykové znalosti a naučit se i něco nového. Jak se brzy ukázalo, byla to nejlepší část jazykového programu. Rodilí mluvčí angličtiny, bulharštiny, francouzštiny, němčiny, portugalštiny a španělštiny byli připraveni s námi komunikovat ve svém jazyce, ať už jsme jej ovládali nebo ne! Postupně jsme se vystřídali u všech, takže jsme nakonec zjistili, že když je dobrá vůle, tak se lidé vždycky nějak domluví. Tohle byl opravdu skvělý zážitek a výborná zábava. Získali jsme dobrou motivaci ke studiu dalších jazyků J.

Lenka Popélyová a němčináři ze 3.A