Úvod » Prezentace předmětů » Hudební výchova » Aktuality » Druhý rok sboru Kαρα

Druhý rok sboru Kαρα

kolní pěvecký sbor Kαρα sice existuje pouhý  rok a půl, ale i přesto byl v letošním školním roce aktivní. Uspořádal několik koncertů, zpíval na některých školních akcích a účastnil se mnoha pěveckých soutěží a přehlídek, kde tak hrdě reprezentoval jméno našeho Gymnázia. Na následujících řádcích bych se s Vámi ráda podělila o některé z našich úspěchů.

Na podzim roku 2013 se sbor poprvé představil na Plenární schůzi Unie rodičů, podruhé pak vystoupil na Maturitním plese Gymnázia Jaroměř se studentskou hymnou Gaudeamus igitur.

Zbytek podzimu patřil nácviku vánočního repertoáru, se kterým sbor koncertoval hned na dvou Vánočních koncertech – poprvé 14.12. v Husově sboru v Jaroměř a podruhé o den později v Sokolovně v Dolanech.

První akce, které se sboristky zúčastnily v roce 2014, byla školní pololetní akce Múzování. A jelikož se pomalu přibližovaly první soutěže, tak se začal pilně nacvičovat soutěžní repertoár. Dne 9.4. 2014 sbor obsadil 2. místo na soutěži Novopacký slavíček, 25.4. získal bronzové pásmo na soutěži Hradecká snítka a o den později si přivezl ze sborové přehlídky Lomnické hudební jaro zvláštní ocenění nazvané Lomnická notička za celkový hudební projev.

Zatím poslední akcí sboru Kαρα byl samostatný Jarní koncert, který proběhl 25.5. opět v Husově sboru v Jaroměř. Dívky zde posluchačům zazpívaly to nejlepší ze svého repertoáru – od polyfonní hudby, přes lidové písně až po spirituály.

Pokud byste měli zájem sbor slyšet ještě v tomto školním roce, tak není pozdě. V pondělí 16.6. 2014  od 17h proběhne ve Sboru kněze Ambrože v Hradci Králové společný koncert sboru Kαρα z Gymnázia Jaroměř a sboru Rondo ze ZŠ Habrmanova z Hradce Králové, oba vystoupí pod vedením sbormistryně Pavly Pazderové.

Neváhejte a přijďte se sami přesvědčit o tom, že za pouhý rok a půl své existence sbor udělal obrovský pokrok.

Na závěr nezbývá než sboru popřát, ať přibývají další nadšené sboristky a ať se v příštím roce vše daří nejméně tak dobře jako letos.

Kateřina Bajnárková

 

Maturitní ples.

 

Vánoční koncert v Dolanech.

 

Novopacký slavíček.

 

Hradecká snítka.