Úvod » Co je to Múzování?

Co je to Múzování?

Co to je? Školní akademie, kulturní program – prostě příjemná tečka za prvním pololetím. Talentovaní, schopní, odvážní a ochotní studenti naší školy mají příležitost předvést v aule před spolužáky a učiteli z celé školy svoje umění – nejčastěji zpěv, hru na hudební nástroje, tanec, recitaci, dramatizaci… Nejcennější jsou samozřejmě vlastní originální výtvory, ale kvalitní interpretace může být také příjemným zážitkem. Specialitou některých ročníků bývají vystoupení v cizích jazycích, kterých se u nás ve škole učí pět!

Nápad zorganizovat takovou akci vznikl v roce 2003, kdy jsme si s několika kolegy řekli, že poslední den pololetí si žádá zvláštní program místo běžné výuky s poslední hodinou k rozdání vysvědčení. Vždyť to pololetní má stejnou váhu jako závěrečné (a co teprve pro čtvrťáky a Oktávu!), tak proč to trochu neoslavit.

Brzy se však ukázalo, že sestavit dopolední program pro celou školu nebude jednoduché. Když jsme viděli trému prvních účinkujících, řekli jsme si, že všem dopřejeme kvalitní zvuk, a proto od prvního ročníku využíváme profesionálního ozvučení. První program byl velmi dlouhý ale pestrý a publikum bylo nadšené. A tak se v lednu 2003 zrodila nová tradice naší školy.

Dnes už jde všechno mnohem snadněji a rychleji, poučili jsme se z minulých zkušeností a organizační tým je dobře sehraný. Jen sestavování programu bývá už tradičně trochu adrenalinovým sportem – spousta vystoupení vzniká na poslední chvíli, leden je ve znamení uzavírání klasifikace, do toho obligátní chřipkové období – prostě napětí do posledního dne. Nakonec to ale vždycky vyšlo a každý ročník přinesl kromě standardu i několik překvapení a objevů. Program je soutěžní, a tak můžeme díky příspěvku Unie rodičů a sponzorům předávat nejlepším účinkujícím i drobné ceny.

Nápady, kritiku a připomínky přijímáme po celý rok, první přípravy začínají obvykle již v prosinci. Kdo máte zájem o účinkování nebo spolupráci, stavte se v kabinetě Aj nebo napište: nemeckova@goajaro.cz.