Úvod » Nezařazené » BRANKY BODY VTEŘINY v uplynulém roce

BRANKY BODY VTEŘINY v uplynulém roce

První v okrese, čtvrtí na kraji

Takto by se dala charakterizovat vystoupení naší ping-pongové reprezentace. Po zaslouženém vítězství v okresním kole v Náchodě, kde jsme vyhráli prakticky ve všech zápasech, skončila parta kolem studentů sexty a 4.A v krajském kole v Jičíně na nepopulárním bramborovém místě. Zkušenosti se nám však jistě budou v příštích letech hodit.

V Poháru Josefa Masopusta 2014 letos bez medaile

„Nepodařilo se nám využít potenciál našeho mužstva.“  Těmito slovy hodnotil trenér Přerost vystoupení hokejové reprezentace do 20 let na nedávném světovém šampionátu. Tato slova lze rovněž použít i pro hodnocení naší fotbalové reprezentace při letošním Poháru Josefa Masopusta. Po loňském 3. místě jsme letos vypadli již v základní skupině. Možná i trochu toho „štěstíčka“ chybělo pro postup do vyřazovací části. Reportáž pro změnu ukončím slovy hudebníka: „Někdy příště!“

Turnaj ve volejbalu středních škol aneb Bramborový salát ve stříbrné míse

V okresním kole turnaje ve volejbalu, které se konalo v Náchodě, nestačili naši hoši pouze na domácí Jiráskovo gymnázium, s nímž sehráli vyrovnanou dvousetovou bitvu. Byl k vidění velmi pohledný volejbal, bohužel se smutnějším koncem pro nás. Nicméně 2. místo je vynikající výsledek.

Den poté nastoupila na stejnou palubovku také naše děvčata, která si díky velmi bojovnému výkonu odvezla z Náchoda 4. místo.

Basketbal již tradičně úspěšný

Sportem, ve kterém se nám již tradičně daří, je jednoznačně basketbal. V okresních kolech soutěží základních škol triumfovali jak chlapci, tak i dívky a zajistili si tak postup do kol krajských. Z Jičína, kde se krajské kolo již tradičně pořádá, si naši hoši přivezli skvělé třetí místo. Děvčata i přes tři vítězství v turnaji skončila na čtvrtém a tedy posledním místě. Důvodem této blamáže byla kontumace v úvodu turnaje v náš neprospěch. Ke kontumaci sáhli pořadatelé sáhli, poté co jaroměřská výprava dorazila na turnaj kvůli ledovce se zpožděním. Nic na tom nezměnil ani fakt, že tento zápas bylo možné dohrát i na konci turnaje. Zkrátka, kde není špetka vůle a ochoty, ani špičkové sportovní výkony nepomohou.

Borci na konci

Nejen studenti naši školu sportovně reprezentují. Jedné krásné slunečné říjnové neděle se parta učitelů vydala pokořit trasu hradeckého půlmaratonu. Mezi 75 štafetami se ta s názvem Gymnázium Jaroměř umístila v čase 1:45,15 na výborném 21. místě. Čas ani umístění však nebylo tím hlavním motivem. Naším cílem bylo především užít si běh v krásném prostředí a za krásného babího léta, což se, myslím, beze zbytku splnilo.

Do roku 2015 tedy přejeme všem kromě jiného také RADOST Z POHYBU.