Úvod » Prezentace předmětů » Chemie » Jiné » Bigbít na trase Jaroměř – Dvůr aneb čert a ŠSDH nikdy nespí

Bigbít na trase Jaroměř – Dvůr aneb čert a ŠSDH nikdy nespí

A když nespí, tak třeba i straší.  Kdo se zúčastnil našeho soustředění 23. 5. 2015 a nocování ve škole, tak ví o čem mluvím. Ale dost je jinotajů a záhad a pojďme k věci!

6. 6. 2015 je čertovské datum, tak jak to máme rádi a proto jsme kývli na nabídku, kterou nám učinil pan Menzel, majitel firmy Mepap ve Dvoře Králové. Dotyčný mecenáš sponzoroval tamní Den dětí a pozval nás abychom zahráli. Měli jsme prostor, který se nedostává lecjaké kapele a zvukař Béda byl připraven nás zadrátovat tak, abychom oslovili naší hudbou publikum i v přilehlých obcích. Dali jsme asi 40 minut toho, co běžně hrajeme, ale též jsme odehráli i jeden nový duet a jako intro jsme nasypali do lidí něco ledovém souplodí nažek na zdužnatělém lůžku (Jahody mražený od Jirky Schelingera). Akce se, myslím, povedla i díky tomu, že muzikanti na to nekašlou a i za cenu osobních obětí volného flákání tzv. Free Gautschingu, cvičí až je bolí ruce, hlasivky a kdovíco ještě. Jsme rádi, že k nám přišla Natálka, protože ten její „klimpr, je fakt hustej“ a že neodešla (zatím) Katka, protože ten její „vox je, pro změnu, taky fakt hustej“ a moooc by nám chyběla. A taky děkujeme Jam Defectu, že na ní nějak moc neřvou, že má melouch u nás. Na Dni dětí to bylo opravdu prima, koukli jsme na Richarda Nedvěda, večer po nás hráli Green Day Revival ,  byla z toho i nějaká ta kačka, prostě pohoda. Ale je nutno hrát dál a některé věci ještě musíme dopilovat pilníkem.  A jako bonus jsme se zašli někteří podívat na Springhity do Pepíkova, měli tam také „mjúzikrej“ a jsou taky fajn. Jako my.

Teď nás čeká asi 20 minut našeho „vysokého umění“ na přejmenování školy 18. 6. 2015 cca 13h. Nevíme co zahrajeme, ale bude to decentní. Určitě padne nějaká ta „Vzpomínka“ a bude to na „půl šťávičky“. Solit nic nebudeme, jsme si vědomi, že přijdou i starší a pokročilí a tudíž je třeba brát ohled. Ale moc si vážíme toho, že na takové akci můžeme být.

Koketujeme s představou nějakého většího společného koncertu. Hledáme podporu, prostor, termín, pochopení, diváky. Máme snahu a chuť. Sned se to povede. Bude to hlavně pro vás.

P. Sim* – úředník kapely

Tady něco málo z našeho posledního snažení:

https://www.youtube.com/watch?v=ra6FU9PO3zE