Úvod » Aktuality » Adaptační kurz primy a 1.A

Adaptační kurz primy a 1.A

Ve dnech 12. a 13. září zamířili všichni nováčci jaroměřského gymnázia na adaptační kurz do Orlického Záhoří. Primány hostila po celé dva dny chata Bedřichovka, žáci 1.A byli ubytováni v chatě Perle. Celým adaptačním kurzem nás provázeli zkušení instruktoři agentury School Trip, kteří zajišťovali program zájezdu oběma třídám.

Počasí nám po celou dobu pobytu přálo, a tak jsme se hned na úvod programu přesunuli ven, kde na nás čekaly první seznamovací hry. Oběd, stejně jako všechna další jídla, pro nás připravovali zaměstnanci chaty Bedřichovka. Po krátké pauze na nás čekalo odpoledne plné týmových a strategických her. Během aktivit panovala skvělá nálada, která nás do konce pobytu neopustila. Po večeři jsme opět pokračovali hrami, prima se skvěle bavila skupinovým kufrem a pantomimickým divadlem, 1.A zakončila večer hrou Jenga v obří verzi. Páteční ráno nás přivítalo prosluněným podzimním počasím. Po snídani jsme se těšili na další aktivity,  které se tentokrát nesly ve sportovním duchu. Vyzkoušeli jsme si například jízdu na skupinových lyžích, tank, procházku na chůdách, rytířské souboje, bungee running či střelbu lukem na terč.

Snad mluvíme za všechny přítomné, když zmíníme, že jsme si výlet báječně užili. Navzájem jsme se lépe poznali a společně strávené dva dny nám pomohly překonat počáteční ostych. Pevně věříme, že následující čtyři roky, v případě primy osm let, zvládneme stejně bezproblémově a pohodově, jako jsme prožili náš adaptační výlet.

za 1.A a Mgr. Lucie Havrdová a primu a Mgr.  Petra Hübnerová