Úvod » Prezentace předmětů » ACTIVE ENGLISH WEEK

ACTIVE ENGLISH WEEK

ACTIVE ENGLISH WEEK (AEW)

Pondělí 23. května nebylo jako každé jiné. Mě a mým spolužákům z Tercie totiž začal AEW. Je to týdenní akce, kdy každý den máme jen šest vyučovacích hodin a celé jsou vyplněny jen angličtinou a hrami. Třída je rozdělená na dvě skupiny, aby se při hrách dostalo na každého. Na starost nás měly dvě lektorky: Angličanka Stephanie a Američanka Poppy. Obě byly moc milé a bylo také vidět, že je to baví. Kéž by učení bavilo všechny učitele. Užili jsme si je obě, protože se střídaly po třech hodinách.

První den jsme se s učitelkami (jestli se to tak dá říct) hlavně seznamovali. S Poppy to probíhalo tak, že napsala na tabuli nějaké věci o sobě a nás rozdělila na dvě skupiny. Poté jsme soutěžili o to, která skupina správně uhodne, jaký má Poppy k těm věcem vztah, nebo jestli je to pravdivé nebo ne.

Každý další den pak lektorky přicházely s novými hrami, z nichž se mi od Stephanie nejvíce líbila hra „How to kill Stephanie?’’, a od Poppy Consulting room (poradna). Při How to kill Stephanie? dostal každý tým po dvou tři věci a s jejich pomocí měl vymyslet plán, jak dosáhnout svého cíle. Já s kamarádem jsme měli použít ovci, notebook a minci. V poradně jsme si vymysleli bláznivý problém, který nám pak někdo jiný ze třídy vyřešil.

Já osobně hodnotím tento týden velmi pozitivně a myslím si, že i ostatním spolužákům se líbil. A i kdyby se u nás vyskytoval ten nejunuděnější unuděnec, tak i ten alespoň ocení, že jsme se neučili žádnou gramatiku tak jako ve škole, a lektorky nás opravovaly až když nám nebylo vůbec rozumět. To ovšem neznamená, že jsme se nic nenaučili! Právě naopak!

J. Marinica,3.P

5 4 3 2 1

 

Obě skupiny vytvořili v průběhu celého týdne skvělé časopisy.

Ukázky zde:

Active6 Active5 Active4 Active3 Active2 Active1